youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Mobilna automatyzacja

mobilna automatyzacja

Osoba do kontaktu:
Markus Brunner
Telefon: +49 7720 39 03 - 27

Mobile Automation

Czujniki firmy Kübler do zastosowań mobilnych. Optymalnie dopasowane do wielu zastosowań, jak na przykład:

 • dźwigi przejezdne
 • maszyny budowlane
 • pojazdy i przyczepy rolnicze i gospodarki leśnej
 • pojazdy komunalne
 • teleskopowe wózki wysokiego podnoszenia
 • dźwigi samochodowe i wyposażenie samochodów ciężarowych
 • urządzenia do transportu poziomego i systemy transportu (wewnętrzne)
 • pojazdy szynowe
 • pojazdy specjalne
 • inne pojazdy

Impulsy firmy Kübler dla mobilnej automatyzacji.
Efektywnie, z jednej ręki.

Mobilne maszyny robocze używane są w trudnych warunkach otoczenia. Z tego względu czujniki do regulacji prędkości obrotowej lub pomiarów pozycjonowania, jak również dla pomiarów liniowych i pomiaru nachylenia narażone są na wpływ takiego samego otoczenia roboczego.
Występujące powszechnie na rynku wymagania to:

 • Duży zakres temperatury roboczej w przypadku nasłonecznienia, pracy zimowej, ciepła odprowadzane z silników itd.
 • Wysoka odporność na uderzenia i drgania spowodowane przez drgania silnika i jazdę oraz ruch urządzeń roboczych
 • Ochrona przed wilgocią, deszczem, czyszczeniem strumieniem pary, rozbryzgami wody z ulicy, solą do posypywania dróg, obroszeniem itd.
 • Ochrona przed zapyleniem, jak zapylenie uliczne, cząstkami ziemi i kamieni
 • Ochrona UV, ochrona przed nasłonecznieniem

 

mobilna automatyzacja

enkodery i czujniki liniowe do pozycjonowania

Dokładne i wytrzymałe. W zakresie mobilnej automatyzacji występują różne wymagania dotyczące pozycjonowania. Firma Kübler oferuje proste i wytrzymałe systemy magnetyczne, aż po czujniki optyczne wysokiej dokładności. Komunikacja możliwa jest za pośrednictwem wszystkich interfejsów powszechnie dostępnych na rynku. Analogowe wyjścia napięciowe i prądowe, CANopen/SAE J1939, SSI i wiele innych. Elastyczne możliwości enkoderów Kübler Sendix stanowią idealne rozwiązanie dla dokładnie tych warunków konstrukcyjnych każdej maszyny mobilnej.

Czujniki do pomiaru prędkości obrotowej i prędkości

Twardziel. Dokładna informacja o prędkości obrotowej jest ważną wielkością pomiarową do regulacji prędkości urządzenia roboczego. Układy pomiarowe dostarczające tych informacji narażone są często na wpływ trudnych warunków otoczenia, nie może to jednak wpływać negatywnie na ich niezawodność.

Przyrostowe enkodery firmy Kübler bez problemu znoszą również silne drgania lub ekstremalne zmiany temperatury. Różnorodne możliwości montażu zapewniają przy tym równie prosty, co bezpieczny montaż.

Technologie

Innowacje wynikające z tradycji. Produkty firmy Kübler wykorzystują 50 lat doświadczenia w technice automatyzacji. Sukcesywnie były one rozwijane dalej i optymalizowane do użycia w technice napędowej oraz zastosowań na wolnym powietrzu i w trudnych warunkach (Heavy Duty).

Małe detale zapewniają wielką różnicę. Nasze produkty wyróżniają się licznymi inteligentnymi i wysokiej jakości dodatkami i oferują naszym klientom decydujące zalety. Tym samym w istotny sposób przyczyniają się one zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa maszyn.

mobilna automatyzacja

Inklinometry (czujniki nachylenia) i technika wskaźnikowa

Z dobrym doradztwem, cała technika czujnikowa i wskaźnikowa z jednej ręki. Inklinometry (czujniki nachylenia) z wyjściem analogowym i CANopen nadzorują poziome położenie pojazdu podczas pracy.

Liczniki wielofunkcyjne Codix wskazują długość, prędkość, kąt i pozycję.
Wyjścia programowalne regulują przebiegi robocze i służą jako łączniki krańcowe. Wskaźniki analogowe Codix 55x i 573 mierzą temperaturę, ciśnienie i obciążenie i za pomocą łączników krańcowych zapewniają bezpieczeństwo w maszynach mobilnych. Elektroniczne lub elektromechaniczne liczniki serwisowe monitorują ilość cykli załączania lub godzin pracy, np. oleju hydraulicznego. Możliwe jest łatwe wbudowanie ich w każdą istniejącą tablicę wskaźnikową.

canopen
canopen
canopen
Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.