youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Obciążenie łożyskowania wału przetwornikaWe wszystkich sprzęgłach sprężystych (sprzęgło wału, sprzęgło stojana, ramię mocujące) błędy zbieżności i błędy osiowe przekształcane są w siłę odpowiednio do sztywności sprężyny sprzęgła.
Siła ta musi być przejęta przez łożyskowanie wału przetwornika. Z tego względu należy podczas montażu przetwornika zwrócić uwagę na to, aby wykonać go w miarę możliwości bez użycia siły, tzn. bez niepotrzebnego wstępnego naprężenia oddziałującego na sprzęgło. Przy przestrzeganiu powyższego we wszystkich elementach sprzęgających firmy Kübler zagwarantowana jest praktyczna kompensacja tolerancji podczas pełnego okresu użytkowania łożyskowania enkodera.

Siła ta nie występuje w przypadku ograniczników momentu obrotowego dla przetworników z otworem na wał, które zapobiegają obracaniu się enkodera przez kołek lub drążek.
Tu przekręcaniu enkodera zapobiega sztywne połączenie kształtowe, enkoder może się jednak swobodnie poruszać we wszystkich innych kierunkach. Warunkiem jest oczywiście montaż, który dopuszcza odpowiednią swobodę ruchu przetwornika w kierunku promieniowym, a zwłaszcza w kierunku osiowym (rozszerzalność termiczna wału napędowego).

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.