youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Sosyal sorumluluk

Magicbus

Magic Bus Hindistan’da faaliyet gösteren bir çocuk ve gençlik yardım organizasyonudur.

KiFaz Treff

Villingen-Schwenningen’de KiFaz-Treff.

Wakina Mama na Watotoin Tansania

Tanzanya’daki "Wakina Mama na Watoto" Vakfı.

Girişimci olmak sadece iş alanları yaratmanın dışında bize sosyal sorumluluklar da yüklemektedir. Bu sorumluluğu üstlenmekten memnuniyet duyuyoruz ve yıllardır birçok sosyal proje ve organizasyonu destekliyoruz.

Yerel kökleri olan bir aile şirketi olarak sosyal sorumlularınızın bir kısmını yerel projelere destek vererek gerçekleştiriyoruz. Bu konuda eğitim ve yoksullukla mücadeleye ağırlık veriyoruz. Biz - sloganımızda olduğu gibi - daha iyi bir yaşam için “impuls” vermek istiyoruz.

Örneğin, Protestan Kilisesi'nin bir sosyal hizmeti olan Vesperkirche organizasyonuna ve Tannheim'daki Kinder-Nachsorgeklinik'e (çocuklar için hastalık sonrası bakım kliniği) destek vererek bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal sorumluluk bilincimizden kaynaklanan faaliyetlerimizin bir kısmı Afrika'daki projelere yöneliktir. Kendisini muhtaç insanlara adamış olan ve özellikle muhtaç çocuklar için "insanların kendi kendilerine yardım etmesi" bağlamında sürdürülebilir yardımda bulunan Mali Kinderhilfe'ye (Mali çocuklara yardım derneği) destek veriyoruz. Ayrıca, Senegal'de daha önce hiç eğitim fırsatı bulamamış çocukların, kendilerini ileride daha iyi geliştirme olanağı bulmalarına yardımcı olabilmek amacıyla, bir okulun inşaatını destekliyoruz.

Şirket müdürlerimiz tüm projelerle kişisel olarak yakından ilgilenmektedirler. Böylece bağışladığımız paralarla neler yapıldığını yakından görebiliyoruz.

Daha fazla bilgi

 

 

Vesperkirche in Villingen-Schwenningen

Villingen-Schwenningen’deki Vesperkirche "Hep birlikte bir masa etrafında" sloganı ile.

Cartagena de Indias Kolumbien

Kolombiya/Cartagena de Indias’da ihtiyaç sahibi çocukların devam ettiği bir okul.

Thiomby Senegal

Senegal/Thiomby’de Afrikalı çocuklar için yeni derslikler.