youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Villingen-Schwenningen’deki Vesperkirche
Hep birlikte bir masa etrafında" sloganı ile

vesperkirche
vesperkirche

“Buraya gelmek için ilk adımı atmak zordu ama bir kez gelince insan kendini iyi hissediyor. Sıcak, düzenli, sağlıklı ve hep birlikte yenilen yemek için çok teşekkür ederim. Buraya birçok kişi geliyor ve herkese eşit davranılıyor.” Bir misafir Vesperkirche ziyaretçi defterine bunları yazmış - bu geçici aşevini Pauluskirche’de gelecek yıl yeniden açmak için herkesi teşvik eden sözler bunlar.

“Hep birlikte bir masa etrafında” - Vesperkirche’nin sloganı böyle. “Hep birlikte yemek yemek önemlidir. Cüzdanında ne kadar para olduğu önemli değil, herkes gelebilir”, diyor papaz Markus A. Grapke.

Her yıl 29 gün boyunca günde yaklaşık 300 yemek ve misafir, 9000 yemek porsiyonu sevgi dolu bir ortamda gönüllü yardımcılar tarafından masalara servis ediliyor. Papaz Grapke de misafirlerin bu hizmetin değerinin farkında olduğunu biliyor: “Coşku, dayanışma, sohbet, sorumluluk, topluluk, rastlaşmalar… ve tabii ki güzel bir yemek eşliğinde!” Papaz Grapke, Kübler Grubunun bu etkinliği en başından beri desteklemiş olmasından ve sürekli bağış yapmasından dolayı çok mutlu.

www.vesperkirche-vs.de