youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

İhtiyaç sahibi çocuklar için bir okul

Rohbau
Unterricht
Unterricht

Bu yardım projesi Kübler’in en yeni projesidir. İyi bir geleceğin yalnızca eğitimden geçtiğinin farkında olarak, ihtiyaç sahibi çocuklara okula gidebilme olanağı sunulmaktadır. Okul, Cartagena de Indias’ın yoksul bir bölgesindedir. Yaklaşık 952000 nüfusa sahip bu metropol Kolombiya’nın kuzeyindedir ve Bolivar Departement’in başkentidir.

Nüfusun çoğunluğu Afrika kökenlidir, çoğu yoksulluk içinde veya en azından mütevazı koşullarda yaşamaktadır. Özellikle çocuklar, kendilerine hiçbir gelişme şansı tanımayan bu yaşam koşullarından çok etkilenmektedir.

Ve işte proje böyle bir yerde uygulanıyor. Dört ile onbir yaş arasında 130 çocuğun eğitim göreceği bir ilkokul kuruldu. Bu çocukların okula gitmek için başka bir olanağı yoktu. Bu eğitim kurumu sadece bir umut ışığı değildir, ayrıca daha iyi bir yaşamın temelidir. Okul sürekli iyileştirilecek ve genişletilecektir, bu nedenle dersliklerin yapımı için ek paraya ihtiyaç vardır. Ayrıca bir konferans salonu ve bir spor alanı planlanmıştır.

Yani daha yapılacak çok şey var – yardımcı olmaktan mutluyuz.

Haberler Eylül 2012
Haberler Mart 2012