youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Kübler Villingen-Schwenningen’deki
KiFaz-Treff buluşmalarını destekliyor

kifaz_logo
kifaz
kifaz
kifaz

KiFaz-Treff Villingen-Schwenningen buluşma yeri projesi emekli çocuk doktoru Ulrike ve Dr. Karl-Henning Lichte tarafından hayata geçirildi. Amacı gönüllük esasına göre anne, baba ve özellikle çocukları biraraya getirmektir. Etkinlik, neşeli bir ortamda sohbet, oyun oynama, yaratıcı birşeyler yapma ve birçok ortak aktivitede beraberce çalışma olanağı sunuyor.

Amaç, genç aileleri desteklemek, çocukları teşvik etmek ve ortak buluşma yeri olarak kullanılabilecek bir yer sağlamaktır.
Ayrıca KiFaz takımı zor durumlarda danışmanlık sağlamayı da görev edinmiştir. Birçok aileye çok farklı nedenlerle aktif yardım sağlanmıştır ve sağlanmaya da devam edilmektedir. Resmi kurumlarla ilişkiler de dahil değişik konularda görüşme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.
Münferit durumlarda bürokrasi gerektirmeden gıda maddeleri, giysi ve özel destek sağlanarak yardım edilmektedir - özellikle paraya sıkışıldığı zamanlarda ve ailelerin işlerini kaybetmesi, elektriklerinin kesilmesi gibi zor durumlarla karşılaştıklarında. Birçok ayni yardım da yapılmaktadır: Çocuk arabaları, okul çantaları, mobilya ve özellikle çocuk giysileri, çünkü ilgili ailelerin çoğu durumda bunları satın alacak maddi olanakları bulunmuyor.

Bu etkinliğin odak noktasında belediye tarafından sağlanan yer olanakları ile haftada üç kez gençlik evinde yapılan ortak buluşmalar yer alıyor. Burada danışmalık ve sohbet imkanı sağlanıyor.
Kifaz-Treff, çocuklarla ilgilenme ve ikram sunma konusunda birçok gönüllü ve sosyal yardım çalışanlarınca destekleniyor.

Bu çalışmanın sürdürülebilmesi için ayni yardımların haricinde kapsamlı maddi yardıma da ihtiyaç duyuluyor. Lichte çiftini ve tüm Kifaz takımını bağışlarımızla desteklemekten çok mutluyuz.

www.kifaz-treff.de
diğer bilgiler