youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Analog girişli proses cihazlarıBirçok ölçüm işlemi için sinyallerin dijital olarak alınması tutarsız veya masraflı olmaktadır. Bu nedenle endüstriyel çevrelerde sıkça analog sinyal alımı kullanılmaktadır. Bu pekçok alanı kapsamaktadır örn. sıcaklık, ağırlık (kütle), basınç, doluluk seviyesi, hacimler (akış), hız, ivme, pozisyon ve diğerleri. Sensör sinyalleri genelde çok küçüktür (mV veya µV).

Kübler'in proses cihazları bu sinyalleri güçlendirirerek olası hataları düzeltir ve göstergeye aktarır. Proses dönüştürücüleri bu sinyalleri norm sinyallere dönüştürür (örn. 0 ... 10 V veya 4 ... 20 mA). Sonrasında bu sinyaller işlenmeye devam eder ve/veya göstergeye getirilir. Ayrıca norm sinyalleri büyük mesafelere ulaştırma olanağı da vardır. Birçok sensör lineer çıkış sinyali sağlamaz. Kübler'in proses göstergeleri bu sinyalleri 32 kontrol noktasına kadar lineerleştirir.

 

Genel açıklamaya git

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety