youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Elektriksel resetElektriksel resetlemeli sayaçlar rakam tekerleklerini sıfırlamak için reset impulsu ile tetiklenen bir elektro mıknatısa sahiptir. Bir impuls ile yapılan harici resette impuls süresi resetleme işleminin tamamen bitmesine ve sayacın teknik verilerine göre asgari impuls süreleri yerine getirilinceye kadar sürdürülmelidir.

Resetleme esnasında sayaç mekanizmasına impuls gelmemelidir, aksi takdirde sayaç tekerleklerinde yarım konumlanmalar veya tahrik mekanizmasında çekmeler görülebilir. Ancak sayacın mekanik olarak hasar görmesinden endişe etmemek gerekir.

Hataları önlemek için sayma impulsları ancak, sayma tekerlekleri hizalandıktan ve tahrik mekanizmasına tamamen hakim olunduktan sonra tekrar çalıştırılmalıdır. Harici resetlemede impuls sonunda en az 50 milisaniyelik bir sayma aralığı olmalıdır. Böylece toplam Sayma aralığı = Resetleme impuls süresi + 50 milisaniye olur.

 

Genel açıklamaya git

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety