youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Enkoder mil yatağı yüklemesiTüm esnek kavramalarda (mil kavrama, statör kavrama, tespit kolu) hiza ve aksiyal hatalar kavrama yay oranına göre belli bir güce dönüştürülür.
Bu gücün enkoder mil yatağı tarafından alınması gerekir. Bu nedenle enkoder montajında, enkoderin gereksiz ön gerilimi gibi mümkün olduğunca güce maruz kalmaması gerekir. Buna uyulduğu takdirde tüm Kübler kavrama elemanlarında paratiğe uygun bir tolerans dengelemesi ile enkoder yatağının tam kullanım ömrü garantilenmiş olur.

Oyuk mil enkoder için olan ve oyuk milin beraber dönmesini bir mil veya çubukla engelleyen tork desteklerinde bu güç ortaya çıkmaz.
Burada enkoderin yanlış dönmesi katı bir form bağlantısı ile önlenir, ama enkoder her yöne serbestçe hareket edebilir. Tabii buradaki ön koşul enkoderin radyal ve özellikle aksiyal dönme serbestliğinin uygun şekilde sağlanacağı bir montajın yapılmasıdır (tahrik milinin termik genleşmesi!) .

 

Genel açıklamaya git

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety