youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Enerji Ölçüm Teknolojisi

Energiemesstechnik

İrtibat görevliniz:
Werner Birk
Telefon: +49 7720 3903-41

Enerji Ölçüm Teknolojisi Broşürü

mobile automation

Enerji sayaçlarında göstergeli, güvenli sayaç ve sayma modülleri. Gerilimsiz okunabilir, manipüle edilemez, kalibreli elektrik sayacı olarak da kullanılabilir.

Kübler yıllardır elektrik sayacı üreticilerini tedarik etmede çok başarılıdır ve müşterilerince önemli bir uluslararası işletme olarak görülmektedir. Sahip olduğu mükemmel ürün kalitesinin yanısıra, yüksek derecede esneklik, hızlı çalışma ve dünya genelindeki servis hizmeti ile sektörün taleplerini karşılamaktadır. Kübler bu beklentileri karşılamaktadır.

Ürün çeşitliliği & kalite

Kübler’in bu daldaki ürün ailesi, model çeşitliliği, panel ve yüzey montajı gibi seçenekler ve PCB seçenekleri ile donatılmıştır. Cihazlar yüksek mekanik yüklemelere dayanıklıdır ve yüksek bir koruma sınıfı seviyesi sunar, lehimlenebilir ve su geçirmez. Çok küçük boyutlara ve çok yüksek bir şok dayanımına, büyük optik rakamlara ve çok iyi okunurluğa sahiptir. Cihazlar, -40 ile 85°C arasındaki çok geniş sıcaklık aralıklarında kullanılabilir. Düşük enerji tüketimleri sayesinde batarya ile işletime de uygundur. Kübler’in ürettiği tüm cihazlar %100 son testten geçirilir ve böylece yüksek kalite standartlarını karşılar.

ACR sistemi sayesinde manipüle edilemez

Sayaçların manyetik alandan etkilenmemesi ve çok iyi derecede şok dayanımına (PTB onaylı) sahip olması için Kübler, K66 ve K67 ürün aileleri için patentli bir ACR sistemi (Air Coil Reverse) geliştirmiştir. Hareketli parçalar plastik veya paslanmaz metalden yapılmıştır ve mekanik parçaların aksi yönde dönüşü sayesinde cihazlar en yüksek şok ve manyetik alan dayanıklılığına sahiptir. Manipüle etmeye karşı diğer bir özellik de sayacın döküm olmasıdır, böylece yüksek koruma sınıfının yanısıra cihazın açılması da önlenmektedir. Mekanik yapılı silindir sayesinde sayaç değeri, gerilimsiz ortamda bile her zaman okunabilir. Hatta elektriklerin tamamen kesilmesi durumunda bile önemli sayaç göstergeleri kaybedilmeden sorunsuz şekilde okunabilir.

Esneklik

Tüm cihazlar, özel logo veya müşteriye özel konektör kullanımı gibi seçeneklerle çok çeşitli müşteri taleplerine uyumlu hale getirilebilir. Gereksinimleri karşılamak amacıyla ondalık alanları göstermek için çeşitli renklerde veya basılı rakam silindirleri kullanılmıştır. Dış etkilere karşı dayanıklı olmaları ve düz tasarımları sayesinde sayaçlar, çift sayaç basamaklandırmasına da çok uygundur.

Zahlenrollen

Primer elektrik çevriminde sayaçlar

Günümüzde geleneksel Ferraris sayaçları gittikçe daha da artan bir oranda yerini elektronik KWH sayaçlara bırakmaktadır. Bu sayaçlarda sıklıkla Kübler’in step motor tahrikli KWH modülleri kullanılmaktadır, bunlar çok büyük rakam silindirleri ile optimal bir okunabilirlik ve çok düşük enerji tüketimine sahiptir.

 • 7-haneli silindir sayma sistemi.
 • 5 yıl garanti.
 • Step motor tahrik.
 • Düşük enerji tüketimi.
 • Opsiyonel manyetik kalkanlı mahfaza.
Rollenzählwerk

Sekonder elektrik çevriminde sayaçlar

Bu sayaçların en önemli özellikleri çok küçük boyutlu olmaları, yüksek güvenilirlik ve esnekliktir. Kübler, K46 ve K47, K66 ve K67 ayrıca K06 ve K07 sayaç ürün aileleri ile bu piyasada çok geniş bir ürün gamına sahiptir. Bu cihazlarda 190 ve 192 elektronik sayma modülleri de kullanılmaktadır. Tüm cihazlar, çok yüksek bir sıcaklık aralığına, en iyi kaliteye ve çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilmesi için çeşitli voltaj seçeneklerine sahiptir.

 • Makine lehimlenebilir ve yıkanabilir.
 • Manyetik alanlardan etkilenmez.
 • Yüksek şok dayanımına sahiptir.
 • Büyük rakamlı kompakt tasarım.
 • Düşük enerji tüketimi.
 • Manipüle edilemez.
mobile automation