youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 


Nowe sale klasowe dla dzieci w Afryce

Lekcja w klasie
Prowizoryczna klasa
nowy_budynek
Bieg sponsorów

Wszystko zaczęło się od pomysłu uczniów zawodu w firmie Kübler. Na święta Bożego Narodzenia 2012 pewna grupa osób planowała przeprowadzić quiz, na którego koniec miała być zebrana darowizna na szlachetny cel. Obaj dyrektorzy, Gebhard i Lothar Kübler, natychmiast podchwycili ten pomysł i przyrzekli finansowe wsparcie. Szczególnie spodobał im się pomysł, że młodzi ludzie chcą zrobić coś dobrego dla innych młodych ludzi, którym gorzej wiedzie się w życiu.

Co pomyślane, to zrobione. I tak Grupa Kübler wspiera projekt szkół St. Ursula-Schulen Villingen i Gymnasium am Deutenberg Schwenningen. Od pięciu lat prowadzone są tam działania, z których przychód jest przeznaczany na potrzeby szkoły w Thiomby w Senegalu (Afryka Zachodnia). Uczniowie w Villingen-Schwenningen i ich nauczyciele prezentują się przy tym od sportowej strony. Organizowane są np. biegi sponsorów, podczas których młodzi sportowcy otrzymują od sponsorów uzgodnioną wcześniej kwotę za każdą przebiegnięta rundę. Zgodnie z zasadą: zdziałaj wiele, dając niewiele.

Szkoła w Zachodnim Senegalu to państwowy koledż, który istnieje od 7 lat. Do tej szkoły uczęszcza obecnie 769 uczniów z 26 wsi dotkniętych strukturalnym ubóstwem (dla porównania: w 2008 r. było ich 341), podzielonych na 15 klas (2008: 8). Tej szkole brakuje jednak dosłownie wszystkiego, w tym najpotrzebniejszych rzeczy. Obok braku podręczników i mediów największą bolączką tej szkoły jest brak odpowiednich pomieszczeń do nauczania. Oprócz czterech regularnych sal klasowych, których budowa stała się już możliwa dzięki projektowi pomocowemu Senegal, do dyspozycji są jeszcze dwa byłe magazyny orzeszków ziemnych i pięć prowizorycznych szop krytych strzechą. W sumie więc tylko 11 pomieszczeń dla 15 klas, dlatego konieczna jest pilna rozbudowa szkoły.

Bardzo chętnie wspieramy tę inicjatywę, tym bardziej, że stały i honorowy patrona oraz koordynacja przez nauczycieli gwarantują odpowiednie wykorzystanie środków. Traktujemy tę inwestycję w wykształcenie jako pomoc dla samopomocy. Tylko tak ci chłopcy i dziewczęta w ogóle zyskują szansę na ucieczkę od życia w biedzie i w lepiankach.

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.