youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

W drogę z Magic Bus-em Magicbus


Magicbus
Magicbus
Magicbus
Magicbus

Magic Bus jest wspaniałą organizacją pomocy dzieciom i młodzieży w Indiach, która została powołana do życia przed ponad 10 laty w Mumbaju i pracuje pedagogicznie poprzez sport i doświadczenie. Wszystko zaczęło się od starego autobusu i grupy zapaleńców, którzy zabierali dzieci z ulic i slumsów metropolii na boisko sportowe lub na łono natury i ofiarowali im dzień pełen zabawy, odkryć i pozytywnych doświadczeń.

Z czasem powstał z tego wieloletni program nauczania, który w tygodniowych sesjach zajmuje się zwłaszcza obszarami kształcenia, zdrowia i płci społeczno-kulturowej. Dziś Magic Bus dociera do około 150.000 dzieci w całych Indiach. Program realizowany jest przez prawie 3.000 działających społecznie, tak zwanych lokalnych Community Sports Coach.

Wyniki programu Magic Bus są już widoczne:

  • Ponad 75% dzieci z programu Magic Bus, które wcześniej nie chodziły do szkoły, w toku programu regularnie uczęszcza na zajęcia szkolne.
  • Ponad 2/3 uczestników programu prezentuja zmienione zachowania higieniczne i samodzielnie bierze udział w akcjach czystości w swoim sąsiedztwie; część kampanii sprzątania została zainicjowana w gminach przez same dzieci z programu Magic Bus.
  • Niemal wszyscy uczestnicy programu prezentują zmienioną świadomość w odniesieniu do niebezpieczeństwa zażywania narkotyków (wąchanie, tytoń do żucia, alkohol itd.).
  • Udział dziewcząt w programie wzrósł z 4% na początku do 44% dzisiaj.
  • Ponad 90% uczestników uznaje równoważność dziewcząt i chłopców w zdolnościach przywódczych i prezentuje to we wzajemnym szacunku do siebie.
  • Ponad 80% uczestników, którzy ukończyli cały program nauczania, zapisało się do programu pośrednictwa zatrudnienia Magic Bus.
  • Ponad połowa absolwentów potwierdza, że dzięki programowi Magic Bus wierzą w szansę samodzielnego stworzenia swojej kariery zawodowej; wśród nich 40% stanowią uczestnicy płci pięknej.

Dzięki członkostwu wspierającemu firmy der Kübler Group 20 dzieci w stanie Andhra Pradesh ma miejsce w programie Magic Bus, tydzień po tygodniu, rok po roku.

"Do roku 2014 chcemy móc zaproponować miejsce w programie Magic Bus dla 1 miliona dzieci", mówi Clifton Rajesh Grover, odpowiedzialny za Magic Bus w Niemczech, "a dzięki zaangażowaniu takich partnerów, jak Kübler Group, krok po kroku zbliżamy się do tego ambitnego celu. Dziękuję bardzo."

www.magicbusgermany.org

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.