youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Kübler wspiera inicjatywę spotkań
Centrum Pomocy Dzieciom i Rodzinie (KiFaz-Treff) w Villingen-Schwenningen

kifaz_logo
kifaz
kifaz
kifaz

Inicjatywa spotkania Centrum Pomocy Dzieciom i Rodzinie (KiFaz-Treff) w Villingen-Schwenningen została powołana do życia około 6 lat temu przez Ulrike i dr Karla-Henninga Lichte, emerytowanego pediatrę i jest miejscem dobrowolnego spotkania dla matek, ojców i przede wszystkim dzieci.
Daje ona możliwość wymiany doświadczeń w rodzinnej atmosferze, zabawy, majsterkowania i pracy przy wielu wspólnych projektach.

Celem jest wsparcie młodych rodzin, aktywizowanie dzieci i zapewnienie miejsca, które może być wykorzystywane jako wspólne miejsce spotkań.
Zespół Centrum Pomocy Dzieciom i Rodzinie włączył do swoich zadań również doradztwo w trudnych sytuacjach. Wielu rodzinom udzielono i udziela się aktywnej pomocy z bardzo różnych powodów. Istnieje duże zapotrzebowanie na rozmowę, licznie również w kontakcie z urzędami.
W poszczególnych przypadkach można często pomóc bez zbędnej biurokracji za pomocą artykułów spożywczych, odzieży i szczególnego wsparcia - zwłaszcza w przypadku deficytów finansowych, kiedy rodziny zagrożone są wypowiedzeniami, wyłączeniem prądu itp. Możliwe było przekazanie wielu darów rzeczowych: wózków dziecięcych, tornistrów, mebli, a przede wszystkim odzieży dziecięcej, gdyż poszkodowanym rodzinom często brakuje pieniędzu na zakup tego wszystkiego.

Centralnym punktem są wspólne spotkania 3 x w tygodniu w specjalnie udostępnionych przez miasto pomieszczeniach w schronisku młodzieżowym. Tu nadarza się okazja do porad i rozmów.
W czasie spotkań Centrum Pomocy Dzieciom i Rodzinie (KiFaz-Treff) wielu wolontariuszy i odbiorców zasiłku Hartz 4 pomaga przy opiece nad dziećmi i poczęstunku.

Aby działalność ta mogła być kontynuowana, obok darów rzeczowych niezbędne jest również znaczne wsparcie finansowe. Z przyjemnośćią wspieramy państwa Lichte i cały zespół Centrum Pomocy Dzieciom i Rodzinie naszym datkiem.

www.kifaz-treff.de
Dalsze informacje

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.