youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Pomiar temperatury za pomocą techniki 2-, 3- bądź 4-przewodowejW przeciwieństwie do termoelementu generującego napięcie opornik nie dostarcza od siebie żadnego sygnału, toteż konieczne jest doprowadzenie przez obwód pomiarowy energii z zewnątrz. Zazwyczaj odbywa się to za pośrednictwem źródła prądu stałego.

W przypadku układu 2-przewodowego opornik pomiarowy połączony jest z miernikiem dwużyłowym przewodem. Przewody doprowadzające połączone są z opornikiem pomiarowym szeregowo i powodują zwiększenie oporu całkowitego, a przez to błąd pomiaru.

W przypadku układu 3-przewodowego do opornika pomiarowego prowadzony jest dodatkowy przewód, w wyniku czego powstają dwa obwody pomiarowe. Opór przewodu kompensowany jest przez nasz wewnętrzny układ połączeń, o ile wszystkie trzy przewody są jednakowe.

W przypadku układu 4-przewodowego wszystkie opory przewodów kompensowane są również wówczas, gdy przewody są różnej długości.

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.