youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Interfejs szeregowy RS 485Ten interfejs to półdupleksowe połączenie wielopunktowe. Półdupleks oznacza, że ruch danych działa w obu kierunkach, w danym momencie jednak zawsze tylko w jednym kierunku. Oznacza to, że można wysyłać i odbierać na tym samym przewodzie.

Konwersja z powszechnie stosowanego interfejsu RS 232 na RS 485 nie jest łatwa w realizacji. Jednak wiele urządzeń może występować zarówno w roli nadajnika, jak i odbiornika. W sumie do jednego interfejsu można podłączyć do 32 urządzeń. Do połączenia pomiędzy elementami konieczny jest tylko przewód dwużyłowy.

Na bazie tego interfejsu pracuje większość magistral Fieldbus. Osprzęt jest więc zawsze taki sam, zmienia się tylko protokół, który podaje, do którego urządzenia kierowana jest informacja i rozróżnia informacje dla urządzenia od informacji kontrolnej.

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.