youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Interfejs szeregowy RS 422Ten interfejs to pełnodupleksowe połączenie wielopunktowe. Oznacza to, że do przewodu nadawczego można podłączyć wiele odbiorników. W technice liczenia używa się komputera lub urządzenia sterowniczego PLC jako stanowiska nadrzędnego (master), które kontroluje wszelką aktywność w przewodzie szeregowym. Wszystkie urządzenia "słyszą", co wysyła stanowisko kierujące, ale odpowiada tylko urządzenie, do którego skierowana była informacja. Informacja z jednego urządzenia do następnego może być przesłana tylko za pośrednictwem urządzenia nadrzędnego (master). Dopasowanie pomiędzy "standardowym" interfejsem komputera RS 232 i "interfejsem licznika" RS 422 odbywa się poprzez zwykłe dopasowanie poziomów (konwerter). W przypadku tego rozwiązania możliwa jest eksploatacja do 10 urządzeń na jednym interfejsie szeregowym urządzenia sterowniczego PLC lub komputera. Oprzewodowanie wykonywane jest kablem 4-żyłowym, przy czym wszystkie urządzenia łączone są równolegle. Do każdego urządzenia przyporządkowany musi być jednoznaczny adres, aby mogło one odróżniać wiadomości kierowane na jego własny lub na inny adres.

108_RS422_z_komputerem

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.