youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Interfejs szeregowy RS 232Interfejs szeregowy RS 232 to pełnodupleksowe połączenie dwupunktowe. Pełny dupleks oznacza, że interfejs umożliwia jednoczesne wysyłanie i odbiór i że połączone ze sobą mogą być tylko dwa urządzenia. Gdyby do jednego komputera podłączone były dwa urządzenia, potrzebny będzie drugi interfejs w komputerze. Oba połączenia są całkowicie od siebie niezależne. Wadą tej metody jest to, że w przypadku urządzeń sterowniczych PLC interfejsy są drogie, a w komputerach osobistych można zastosować maksymalnie 4 interfejsy. Dlatego w nowszych licznikach firmy Kübler stosowany jest interfejs RS 422 lub RS 485. W przypadku RS 232 do połączenia konieczny jest co najmniej kabel trójżyłowy. Połączenie pracuje wówczas bez wymiany potwierdzeń (handshake). Do połączeń z wymianą potwierdzeń (handshake) potrzebny jest kabel 5-żyłowy.

107_RS232_z_komputerem

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.