youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Przekładnia mechaniczna lub elektronicznaEnkodery wartości bezwzględnej (absolutne), jednoobrotowe i wieloobrotowe zdobyły uznanie jako standardowa metoda pomiaru przemieszczenia i kąta.

Przy użyciu przetworników wartości bezwzględnej nie jest już konieczne przemieszczenie odniesienia po uruchomieniu urządzenia lub po spadku napięcia. Zwłaszcza enkodery absolutne wieloobrotowe stosowane są coraz częściej tam, gdzie dotychczas dominowały przetworniki przyrostowe (inkrementalne), np. w silnikach przekładniowych lub w wyciągarkach.

Enkodery absolutne wieloobrotowe realizowane są dziś w najróżniejszy sposób.
Producenci oferują z reguły albo mechaniczne przekładnie do "zliczania okrążeń", albo głęboko wierzą w liczniki elektroniczne z elektronicznym zapisywaniem danych w pamięci. Krytykują oni odpowiednio inną technologię.

Faktem jest jednak: Żadna technologia nie jest lepsza lub gorsza, każda ma zalety i wady. Decyduje wyłącznie zastosowanie.

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.