youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Zywotność łożyskWszystkie enkodery firmy Kübler są tak zaprojektowane, że przy prawidłowym montażu, przestrzeganiu obciążeń granicznych wału (przetworniki wału pełnego) bądź montażu za pomocą przewidzianych do tego celu sprzęgieł stojana lub ograniczników momentu obrotowego (enkodery z otworem na wał) zapewniony jest długi okres użytkowania łożysk.

Do ustalenia żywotności łożysk w zależności od obciążenia łożyska w przypadku przetworników wału pełnego służą poniższe wykresy. W obliczeniu stanowiącym podstawę oceny przyjęto tu obciążenie mieszane, przy którym osiowa siła składowa wynosi zawsze połowę promieniowego obciążenia wału.

W przypadku enkoderów z otworem na wał fabryczne obciążenie wału jest bardzo małe dzięki zastosowaniu oferowanych z przetwornikami ograniczników momentu obrotowego i sprzęgieł stojana.

obciążenie łożysk 2400

Żywotność łożysk w enkoderach z wałem serii 2400

obciążenie łożysk 36x0

Żywotność łożysk w enkoderów z wałem serii 36x0

obciążenie łożysk 3700

Żywotność łożysk w enkoderach z wałem serii 3700

obciążenie łożysk Sendix

Żywotność łożysk w enkoderach z wałem serii Sendix

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.