youtube.com/user/KueblerGroup  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh 

Czas włączenia EDPodaje, jak długo cewka może pozostawać pod napięciem, nie nagrzewając się zbytnio. Dla czasu włączenia obowiązuje następujący wzór:
ED % = (czas impulsu/czas impulsu + czas przerwy między impulsami) x 100

Z tego wynika:
Czas impulsu = (ED %/100 - ED %) x czas przerwy między impulsami
Przerwa między impulsami = (ED %/100 - ED %) x czas impulsu

Poza podaniem ED % w wartościach na liście podana jest informacja dodatkowa o maks. czasie ciągłego włączenia. Cewka może pozostawać włączona do stałego prądu ciągłego maksymalnie przez ten okres, a następnie musi zostać ponownie schłodzona.
W przypadku ED = 100% taki warunek graniczny nie jest konieczny, ponieważ ta cewka nie nagrzewa się niedopuszczalnie nawet przy ciągłym włączeniu.

Przykład:
Cewka powrotna ma na liście wartość ED = 15%, maks. 55 s. Ta cewka może więc pozostawać zasilana prądem ciągłym przez maks. 55 s, następnie musi nastąpić przerwa na schłodzenie w wymiarze przerwy między impulsami = (100 - 15/15) x 55 s = 283 s
Ta sama cewka otrzymuje ciągle impulsy trwające 40 s, przy przerwie trwającej 6 min. Czy jest to jeszcze dopuszczalne?
ED % = (40/40 + 360) x 100 = 10%

Wynik:
Ponieważ czas włączenia nie przekracza 15%, te czasy impulsu są dopuszczalne.

 

do przeglądu

Download Basics - Encoder
Download Basics - Counters Process Device
Download Basics - Transmission_technology
Download Basics - Functional Safety

 

Accepter et continuer

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najlepszej możliwej funkcjonalności. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności Więcej informacji.