youtube.com/user/KueblerGroup  linkedin.com/company/kuebler-group---fritz-k-bler-gmbh  facebook.com/KueblerGroup  @KueblerGroup


Nowości z naszego przedsiębiorstwa

"Jest 1000 chorób, ale tylko jedno zdrowie"...

Dzień zdrowia w firmie Kübler i letni piknik

Gesundheitstag 2013
Unsere Mitarbeiter im Einsatz. Kraft und Ausdauer ist hier gefragt.

Gesundheitstag 2013
Ergotherapie Stunde: Übungen und die richtige Körperhaltung machen den Unterschied.

Ten cytat ze światowej sławy filozofa Artura Schopenhauera stanowił motto tegorocznego dnia zdrowia w firmie Fritz Kübler Gmbh w Schwenningen 19 lipca. O godzinie 13:50 wszyscy pracownicy Kübler zakończyli pracę i w ramach nadal płatnego czasu pracy mogli skorzystać z bogatej oferty zdrowotnej. Od zabawy z urządzeniem Stress Pilot, fotelem BrainLight, pomiaru poziomu cukry we krwi, analizy biegu, fotela do masażu, pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora... po Line Dance, Rakka, Quigong, porady dietetyczne, pomoc w rzuceniu palenia. Ponad 30 punktów wysyłało zdrowotne impulsy. Także dyrektor Gebhard Kübler dowiódł, że potrafi się poruszać, tańcząc w rytm południowoamerykańskich rytmów zumby. Napoje chłodzące od sponsora Bad Dürrheimer, wiele praktycznych porad od kasy chorych w Schwenningen i piękna letnia pogoda doskonale uzupełniały tę imprezę dla zdrowia. Na koniec, w trakcie quizu zdrowotnego oraz loterii kasy chorych w Schwenningen oraz EasyFitness.de rozlosowano wśród pracowników firmy Kübler liczne, atrakcyjne nagrody zdrowotne.

Dzień dla zdrowia zakończył się wraz z początkiem letniego pikniku firmy Kübler i zaproszeniem "bufet jest otwarty!". Pod wielkimi parasolami pracownicy posilali się i prowadzili wiele rozmów przy muzyce grającej w tle, aż o godzinie 19:00 rozpoczął się punkt kulminacyjny wieczoru! Miał wówczas miejsce godzinny występ grupy tanecznej fundacji pomocy dla dzieci w Mali (www.malikinderhilfe.de). Na wewnętrznym dziedzińcu tancerze w barwnych strojach dali popis akrobatyki i układów tanecznych. To niezwykłe przedstawienie zachwyciło nie tylko wszystkich obecnych, ale także sąsiadów zza miedzy, którzy nawet podziękowali za to kierownictwu firmy. Szczególnym wyzwaniem dla Lothara Küblera był taniec pod poprzeczką podczas pokazu limbo. Przy gorących rytmach pracownicy tańczyli i bawili się do późnego wieczora. I tak zakończył się dzień dla ducha i ciała, pełen atrakcji dla zdrowia i wspólnych przeżyć. Wniósł także wkład firmy Kübler w projekt socjalny pomocy dla dzieci w Mali.

Ursula Tatzber
Szefowa działu personalnego
Tel. 07720 3903-46
Tel. kom. 0173 70 37 683
E-mail: ursula.tatzber@kuebler.com

Kübler otrzymuje najwyższą ocenę wiarygodności kredytowej

Po raz drugi z kolei.

Hoppenstedt Kreditcheck
Kübler otrzymuje najwyższą
ocenę wiarygodności kredytowej.

Rozsądne gospodarowanie to jeden z filarów kultury przedsiębiorstwa w firmie Kübler. Właśnie potwierdza to po raz drugi Hoppenstedt Kreditinformationen GmbH. Renomowany dostawca systemów informacyjnych wystawił Fritz Kübler GmbH najwyższą ocenę w kategorii wiarygodności kredytowej. W skali od 1 do 6 oceniono wiarygodność kredytową 4,4 miliona niemieckich firm, przy czym 1 to najwyższa, możliwa do osiągnięcia ocena.

Taką właśnie 1 otrzymał Kübler. „Aby uzyskać rating na poziomie 1, trzeba mieć jak Fritz Kübler GmbH przede wszystkim doskonałą prezentację stanu finansów oraz strukturyzowanych przebiegów biznesowych“, brzmi uzasadnienie tej nad wyraz pozytywnej oceny.

To wyróżnienie świadczy także o pomyślnym rozwoju całej firmy, która stała się jednym z wiodących producentów czujników ruchu i pozycjonowania, a także techniki zliczania i techniki procesowej.

Targi Intersolar w Monachium – miejsce spotkań branży solarnej

Wywiad z menedżerem branżowym ds. energii solarnej, Andrea Montanaro

Kübler Messestand Bauma 2013
Menedżer branżowy ds. „energii solarnej” Andrea Montanaro przedstawia rozwiązanie z wbudowanym napędem do sterowania ruchem lustra.

Dlaczego firma Kübler zdecydowała się wziąć udział w targach Intersolar 2013?
Te targi stały się jedną z najważniejszych imprez targowych w branży energii solarnej w Europie. Branża solarna, a w szczególności jej gałąź, jaką jest termiczna energia solarna, jest jedną z naszych podstawowych kompetencji, a tym samym było dla nas oczywiste, by zaprezentować na tych targach naszą ofertę produktową w zakresie czujników ruchu i pozycjonowania.

Jakie produkty Kübler może zaoferować tej branży? Nasze enkodery bezwzględne i inkrementalne Sendix doskonale nadają do zastosowań w instalacjach solarnych. Te wytrzymałe i niezawodne enkodery umożliwiają zastosowanie na otwartej przestrzeni nawet w najtrudniejszych warunkach otoczenia. W branży solarnej stosuje się także nasze czujniki nachylenia, za pomocą których można mierzyć nachylenie w 1 lub 2 osiach. Sygnał wyjściowy jest wysyłany przez wyjścia CANopen. Dla użytkownika najbardziej interesujące są niestandardowe, wbudowane rozwiązania napędu: we współpracy z wybranymi partnerami opracowaliśmy specjalny pakiet rozwiązań, w skład którego wchodzą czujniki, układ mechaniczny i napęd.

Czy udział w targach okazał się sukcesem i czy postawione cele zostały osiągnięte? Było wiele ciekawych kontaktów, także w branży termicznej energii solarnej. Było dla nas ważne, by marka Kübler stała się lepiej znana w branży i na dobre zadomowiła się u producentów sprzętu do pozyskiwania energii solarnej. Nasz udział jako wystawcy na targach Intersolar był ważnym krokiem w tym kierunku.

Czy w przyszłości też będziemy brać udział w tych targach? Także w przyszłym roku planujemy udział w targach Intersolar. Jednak będziemy dokładniej przyglądać się sytuacji ekonomicznej tej branży. Wyobrażamy sobie też, że moglibyśmy zaprezentować naszą paletę produktów na międzynarodowych targach branży solarnej.

Kübler zakłada spółkę-córkę w USA

Jonathen Karavolias
Jonathen Karavolias
Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu

Kuebler Inc, z siedzibą w Charlotte NC, rozpoczyna działalność z małym. ale efektywnym, dobrze zgranym zespołem oraz wsparciem ze strony globalnych zasobów Grupy Kübler. Szefem nowej spółki został Jonathen Karavolias, urodzony w USA, a wcześniej pracujący przez wiele lat w macierzystej firmie w Niemczech.

Celem jest efektywne i elastyczne reagowanie na potrzeby klientów, a także stopniowe tworzenie nowych możliwości biznesowych i budowa pomocy technicznej zorientowanej na rozwiązania.

Kuebler Inc. zajmie się pełną paletą produktów oraz tymi kluczowymi branżami, w których w ostatnich latach Grupa Kübler osiągała sukcesy na całym świecie. Zorientowane na klientów rozwiązania do szczególnych zastosowań, w połączeniu z naszą szybka i elastyczną reakcją na życzenia klientów to cechy, które odróżnią nas od konkurencji.

Naszą ambicją jest, by stać się lokalnymi partnerami naszych klientów i wspierać ich naszą dynamiczną paletą produktów i doskonałym serwisem w ich ambitnych projektach.

Nowe, innowacyjne produkty, skoncentrowane na lokalnych wymaganiach rynku, będą ważnym elementem w ramach dalszego rozwoju globalnej rodziny produktów Kübler.

Targowy sukces - BAUMA 2013 -

Wywiad z menedżerem branżowym "Mobile Automation", Markusem Brunnerem

Markus Brunner
Menedżer branżowy "Mobile
Automation", Markus Brunner.

Stoisko firmy Kübler podczas targów Bauma 2013
Najważniejsze na świecie targi maszyn budowlanych były także ważnym wydarzeniem dla firmy Kübler w 2013 roku.

Jakie były przyczyny wzięcia udziału w tegorocznych targach Bauma?
Zastosowania w dziedzinie mobilnej automatyzacji są jednoznacznie w polu zainteresowania firmy Kübler. Stopień automatyzacji maszyn budowlanych jest coraz większy. Do sterowania maszynami lub do monitorowania ich bezpieczeństwa stosuje się coraz częściej czujniki do monitorowania ruchów obrotowych lub liniowych, a także do pomiaru nachylenia maszyn.

Jaki byl dla nas wynik targów. Czy nasze oczekiwania zostały spełnione i czy nawiązano cenne kontakty?
Targi BAUMA po raz kolejny potwierdziły swoje znaczenie jako największa na świecie impreza targowa w branży maszyn budowlanych, a dla nas było to także wielkie wydarzenie w 2013 r. Nasze oczekiwania zostały nie tylko spełnione, ale wręcz przekroczone. Pokazuje to reakcja na nasze stoisko targowe, liczba gości oraz jakość projektów, jakie były omawiane.

Jak duże są korzyści z targów? Czy pomogły w jeszcze lepszym pozycjonowaniu firmy?
Targi pomogły nam stać się jeszcze lepiej znanym producentem czujników do maszyn budowlanych. I oczywiście, rozmowy z klientami na temat różnych projektów pomagają nam w poszerzeniu naszej oferty. Partnerami do rozmów u naszych klientów są projektanci techniczni, którzy wykorzystują targi do obserwacji działań konkurencji, ale także do zapoznania się z nowymi technologiami u dostawców i dostawców systemowych.

Czy w przyszłości też będziemy brać udział w tych targach?
Oczywiście, za 3 lata znów pojawimy się na targach BAUMA w Monachium. Ale oczywiście i klony targów BAUMA, na przykład w Chinach i Indiach, są ważnymi miejscami spotkań branżowych dla firmy Kübler.

Nagroda Kübler 2012

Kübler nagradza swoje spółki odnoszące szczególne sukcesy

Kübler Award Frankreich
Przekazanie nagrody Kübler Award spółce Kübler Francja. Od lewej do prawej: Lothar Kübler, Marie-Odile Weiss, Andrea Ermacora i Gebhard Kübler.

Kübler Award Polen
Lothar Kübler, Paweł Naglik und Gebhard Kübler (od lewej do prawej) podczas przekazania nagrody Kübler Award spółce Kübler Polska.

"Wszyscy członkowie naszej grupy firm pracują na swoich rynkach z wielką pasją i osobistym zaangażowaniem na rzecz naszych klientów i jesteśmy z tego bardzo dumni", tak chwalili swoje międzynarodowe spółki dystrybucyjne Gebhard i Lothar Kübler, dyrektorzy i właściciele Grupy Kübler.

"Chcąc jednak uhonorować szczególne osiągnięcia, w 2012 roku ustanowiliśmy Kübler Award, nagrodę Grupy Kübler", kontynuowali bracia.
Nagrodę otrzyma każdorazowo jedna mniejsza i jedna większa spółka zależna, której uda się uzyskać wyjątkowo wysoki wzrost sprzedaży lub osiągnie inne, szczególnie wyróżniające się sukcesy.
Nagroda powinna oprócz tego wspierać wzajemną wymianę doświadczeń. Będzie to miało postać warsztatów z udziałem wszystkich spółek, w trakcie których będą się one wymieniać doświadczeniami z nagrodzonymi spółkami.

Gebhard Kübler i Lothar Kübler przyznali właśnie po raz pierwszy tę nagrodę dwóm spółkom z Grupy. Nagroda została przyznana spółkom Kübler France i Kübler Polska. Jest ona wyrazem uznania za wyjątkowo dobre wyniki sprzedaży w trudnych warunkach rynkowych oraz zrównoważoną działalność spółek, która sprzyja ich wzrostowi w długookresowej perspektywie.

Kübler Award

SPS: Trzy dni sukcesów na targach

Stoisko firmy Kübler okazało się po raz kolejny czymś więcej niż tylko magnesem dla zwiedzających podczas targów SPS/IPC/DRIVES w Norymberdze.

SPS/IPC/DRIVES w Norymberdze, Październik 2012
Downloads
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


SPS 2012 Panels
Produkty były przedstawione w sposób przejrzysty i czytelny. Po raz pierwszy wykorzystano także aplikacje na iPadzie - po prawej u góry.

SPS 2012 Lounge
Stefan Heinigk (z przodu, po prawej), inżynier ds. sprzedaży w firmie Kübler, podczas rozmowy z gośćmi w kąciku wypoczynkowym.

SPS 2012 Stand
Stoisko firmy Kübler, widok z przodu, z dużą ścianą z motywem przewodnim w tle oraz prezentacjami produktów przed nią.

"To były dobre targi." Dirk Clemens sformułował swoje podsumowanie krótko i jednoznacznie. Szef sprzedaży Grupy Kübler, pełniący też funkcję szefa stoiska targowego, był bardzo zadowolony z trzech dni w Norymberdze. "Przeprowadziliśmy interesujące rozmowy i mieliśmy podobnie wielu gości, jak podczas rekordowych targów w ubiegłym roku." W sumie 57 000 gości odwiedziło targi, potwierdzając tym samym ich rangę jako wiodącej imprezy targowej w branży automatyzacji elektrycznej.

"Bezpieczeństwo to dobre uczucie" – ten slogan prezentował się dumnie na podświetlonej, białej ścianie stoiska firmy Kübler i wskazywał już na pierwszy rzut oka, że Grupa Kübler także w przyszłości będzie traktować bezpieczeństwo jako temat wiodący w branży. Wiele rozmów prowadzonych podczas targów wskazywało, że jest to prawidłowa strategia. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się pakiety rozwiązań Safety Systems. Nie ma wątpliwości, że ten aspekt zyskuje na znaczeniu, a w przyszłości będzie odgrywać jeszcze większą rolę.

Jednak także inne panele produktowe cieszyły się żywym zainteresowaniem gości, którzy prosili ekspertów firmy Kübler o wyjaśnienie funkcjonalności i zalet. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się przy tym nowy enkoder inkrementalny Sendix Heavy Duty H120. Dzięki temu wyjątkowo wytrzymałemu enkoderowi firma Kübler znacząco poszerzyła swoją ofertę produktów do pracy w najtrudniejszych warunkach, jak stalownie czy dźwigi.

Kolejne cieszące się zainteresowaniem produkty to wyjątkowo ekonomiczny enkoder Sendix F58, bezstykowy system pomiarowy Limes do zastosowania na otwartym terenie lub wstępnie programowany fabrycznie czujnik nachylenia IS60. Uwagę odwiedzających przyciągały także urządzenia do teletransmisji z pierścieniami ślizgowymi oraz urządzenia do sterowania procesami, jak Codix 56X.

Generalnie, cały czas mogliśmy w Norymberdze cieszyć się głosami aprobaty dla całego wizerunku naszej firmy. Przejrzysta prezentacja produktów łącznie z aplikacjami oraz otwarta konstrukcja stoiska znalazły uznanie u gości. "Przytulny kącik wypoczynkowy także sprawiał dobre wrażenie", cieszył się Filippo Zerbo, który organizował budowę stoiska jako nowy szef ds. komunikacji w firmie. "Poszło gładko", cieszył się ze swojej udanej premiery na SPS.

Kübler patrzy w przyszłość

Przed ważnymi targami branżowymi SPS w listopadzie Kübler zaprosił na konferencję prasową i zapowiedział więcej innowacji oraz nowe strategie na rok 2013.

Kübler 2013, Październik 2012
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Grupa Kübler należy do tych firm rodzinnych, które w ciągu ostatnich 10 lat znacznie wzmocniły swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Kübler widzi się w pierwszej czwórce w branży techniki pozycjonowania i rejestracji ruchu, a więc w branży, w której na całym świecie działa aktywnie ok. 20 liczących się konkurentów. Nowy obszar działalności, technika przesyłu, przynosi już tymczasem niemal dwucyfrową część przychodów. Głównym produktem są tutaj pierścienie ślizgowe, których głównym odbiorcą jest m.in. branża opakowaniowa. Technika zliczania i technika procesowa, kolejny filar firmy, rośnie w nieco mniejszym tempie.

Kübler Gebäude

Obecna grupa firm składa się siedmiu międzynarodowych spółek-córek, w tym dwóch niemieckich i jednej indyjskiej firmy produkcyjnej i zatrudnia łącznie 380 osób. Z tej liczby 260 osób pracuje w macierzystej firmie na skraju Szwarcwaldu, w Villingen-Schwenningen. Udział eksportu sięga niemal 70%. W 2013 Kübler zamierza nadal rozbudowywać grupę firm i zapowiada utworzenie lokalnej spółki w Turcji, a także strategiczne inwestycje personalne w Azji.

Grupa Kübler niemal potroiła przychody w ciągu ostatnich 10 lat, do niemal 45 milionów euro w 2011. Także w 2012 kurs prowadzi w kierunku rozwoju, jednak grupa odczuwa skutki osłabienia koniunktury i oczekuje tylko niewielkiego wzrostu przychodów.

Mimo oczekiwanego osłabienia koniunktury grupa chce jednak znacznego wzrostu w 2013. Dyrektorzy Gebhard i Lothar Kübler uważają, że dla osiągnięcia tego celu decydujące znaczenie ma mikst z wprowadzenia dobrze sprzedających się produktów, innowacji, większemu skupieniu się na rozwiązaniach dedykowanych klientom oraz rozbudowy organizacji w skali międzynarodowej. "Nie jest to łatwe, gdyż napotykamy wiele przeciwieństw, dlatego szczególnie zależy nam na tym, by lepiej przedstawić wartość dodaną, którą oferujemy", mówią dyrektorzy. To może się udać tylko dzięki pracy zespołowej.

Dział pozycjonowania i czujników ruchu zostanie rozbudowany

Dział pozycjonowania i czujników ruchu będzie w przyszłości zajmować oprócz standardowych enkoderów także wszystkimi innymi czujnikami i produktami pokrewnymi. Chodzi tu o nową rodzinę Sendix Heavy Duty, którą Kübler rozszerzył na targi SPS o enkodery z wałkiem pustym. Dotyczy to także nowych rozwiązań produktów związanych z bezpieczeństwem, np. do instalacji dźwigowych. Kübler połączy też wszystkie magnetyczne liniowe systemy pomiarowe, systemy lin naciągowych i czujniki nachylenia w tym dziale, jak również wbudowane napędy kompaktowe do klasy mocy ok. 450 W.

Ok. 40% zasobów Kübler zainwestuje ponadto w dopasowanie produktów do potrzeb klientów, aż do rozwiązań w całości dedykowanych klientom. Tak duży udział takich produktów umożliwi elastyczne i szybkie dostawy. Aby w przyszłości móc jeszcze lepiej dostosować sie do życzeń klientów, Kübler rozbudowuje swój międzynarodowy menedżment branżowy. Aby wspomóc klientów w stosowaniu produktów o zaawansowanej technologii, jak magistrale danych, pierścienie ślizgowe czy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, firma rozbudowuje ponadto dział inżynierii aplikacji.

Zaufanie i współpraca – uczniowie zawodu i studenci uczą się pracy zespołowej.

Wycieczka Kübler dla uczniów zawodu
Nowicjusze przy zakładaniu sprzętu wspinaczkowego.

Wycieczka Kübler dla uczniów zawodu
Ślepe zaufanie było w cenie podczas tego ćwiczenia.

Wycieczka Kübler dla uczniów zawodu
Na moście linowym.

Od wielu lat Fritz Kübler GmbH angażuje się w naukę zawodu i studia oraz umożliwia młodym ludziom pomyślny start w życiu zawodowym. Tak więc i w tym roku przyjęto 5 osób do nauki zawodu oraz zatrudniono dwie studentki dualnej wyższej uczelni w dziale handlowym i produkcyjnym. Zanim jednak rozpoczął się pierwszy dzień pracy w nowej firmie, nowicjusze zostali powitani przez pana Roberta Branda, odpowiedzialnego w firmie za naukę zawodu. Każdy z siedmiorga młodych ludzi otrzymuje "ojca chrzestnego", czyli innego ucznia zawodu lub studenta, który będzie mu służyć w najbliższym czasie radą i wsparciem.

Po tym, jak uczniowie zawodu i studentki zebrali już pierwsze doświadczenia z codziennego życia zawodowego, mieli przed sobą pełen wrażeń i pouczający dzień. W ramach przyjęcia nowych uczniów zawodu firma Fritz Kübler GmbH organizuje co roku wycieczkę dla uczniów zawodu i studentów wszystkich roczników. W tym roku odwiedzili firmę werger und Raab GmbH w Hinterzarten, która specjalizuje się w pedagogice przez przeżycia, imprezach outdoorowych, szkoleniach i szkoleniach dla uczniów zawodu (więcej informacji pod adresem http://www.zwerger-raab.de).

Nowicjusze w krótkim czasie uczą się wzajemnego zaufania poprzez okazanie odwagi w trakcie wycieczki przez las z zawiązanymi oczami oraz podczas swobodnego upadku, w trakcie którego są wyłapywani przez swoich nowych kolegów. W dalszym ciągu przedpołudnia wystawiono na próbę i wzmocniono zaufanie we własne możliwości, gdy uczestnicy, zabezpieczeni sprzętem wspinaczkowym, pokonywali na stalowych linach leśny parów, co w końcu silnie wystawiało na próbę zmysł równowagi.

Po wyczerpujących, lecz inspirujących przeżyciach ostatnich godzin grupa mogła posilić się przy dobrze zasłużonym posiłku, sporządzonym zabranych ze sobą produktów. Ukoronowaniem dnia można z pewnością określić późniejszy bieg na orientację, w trakcie którego trzy zespoły – wyposażone w części mapy, kompasy i krótkofalówki – musiały wzajemnie koordynować swoje ruchy i znaleźć określone punkty w otoczeniu. W trakcie odsłuchiwania korespondencji radiowej organizatorzy i p. Brand bawili się niemal tak dobrze, jak uczestnicy, których umiejętności komunikacji oraz orientacji w terenie poddano właśnie próbie.

Na koniec punkt ciężkości położono znów na pracę zespołową: w trakcie konstrukcji raczej prymitywnego spadochronu dla surowych jajek zespoły musiały jeszcze raz wykazać ducha przedsiębiorczości i dowieść swojej rzemieślniczej biegłości.

Reakcja na wycieczkę była nad wyraz pozytywna: w trakcie wspólnej kolacji na zakończenie rozmawiano z ożywieniem i wydarzeniach i doświadczeniach z tego dnia. W takim nastroju można było w dobrym samopoczuciu przygotować się do następnego dnia pracy. Także w przyszłym roku firma Fritz Kübler GmbH będzie szukać uczniów do nauki zawodu mechatronika i handlowca przemysłowego (chętnie także z dodatkowymi kwalifikacjami).

Bernhard Preißler - Kierownik Biura Sprzedaży Süd

Bernhard Preißler, Lipiec 2012
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Bernhard Preißler
Bernhard Preißler.

Zna rynek jak swoją kieszeń – geograficznie, ale i merytorycznie. Dlatego nie trwało to długo, aż Bernhard Preißler wdrożył się w swój nowy zakres obowiązków w Grupie Kübler jako kierownik Biu-ra Sprzedaży Süd. Od 20 lat pracuje w branży techniki automaty-zacji, w tym w różnych firmach w branży techniki sterowania i na-pędów oraz czujników.

Swoją decyzję o przejściu do firmy Kübler Bernhard Preißler uza-sadnia tym, że jest to firma prowadzona przez właścicieli, o krót-kich i szybkich ścieżkach decyzyjnych. "A dodatkowo nazwa Kübler jest synonimem jakości i innowacyjności."

Ten 48-letni ojciec rodziny chce być "godnym zaufania i kompe-tentnym partnerem" dla swoich klientów. Przy tym jedna rzecz jest dla niego ważna: "Wspólnie z klientem chcę znaleźć najlepsze rozwiązanie." Ekspert od sprzedaży podkreśla, że praca sprawia mu frajdę. Przyczyniają się też do tego dobre relacje z kolegami. "Zostałem świetnie przyjęty przez zespół firmy Kübler", cieszy się nowy szef odpowiedzialny za Bawarię i Szwajcarię.

Lars Meyer - Kierownik Biura Sprzedaży Süd-Ost

Lars Meyer, Lipiec 2012
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Lars Meyer
Lars Meyer.

Zna rynek jak swoją kieszeń – geograficznie, ale i merytorycznie. Dlatego nie trwało to długo, aż Bernhard Preißler wdrożył się w swój nowy zakres obowiązków w Grupie Kübler jako kierownik Biu-ra Sprzedaży Süd. Od 20 lat pracuje w branży techniki automaty-zacji, w tym w różnych firmach w branży techniki sterowania i na-pędów oraz czujników.

Swoją decyzję o przejściu do firmy Kübler Bernhard Preißler uza-sadnia tym, że jest to firma prowadzona przez właścicieli, o krót-kich i szybkich ścieżkach decyzyjnych. "A dodatkowo nazwa Kübler jest synonimem jakości i innowacyjności."

Ten 48-letni ojciec rodziny chce być "godnym zaufania i kompe-tentnym partnerem" dla swoich klientów. Przy tym jedna rzecz jest dla niego ważna: "Wspólnie z klientem chcę znaleźć najlepsze rozwiązanie." Ekspert od sprzedaży podkreśla, że praca sprawia mu frajdę. Przyczyniają się też do tego dobre relacje z kolegami. "Zostałem świetnie przyjęty przez zespół firmy Kübler", cieszy się nowy szef odpowiedzialny za Bawarię i Szwajcarię.

Człowiek dla bezpieczeństwa. Jonas Urlaub będzie nowym menedżerem ds. produk-tów i marek w firmie Kübler.

Jonas Urlaub, Lipiec 2012
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Jonas_Urlaub

"Kto nie zna portu, w którym chce żeglować, dla tego żaden wiatr nie jest korzystny." Z takim filozoficznym podejściem Lars Meyer rozpoczął pracę w Grupie Kübler. Oznacza to, że każdy powinien znać cel, zanim wyruszy w drogę. Cele w swojej nowej pracy kie-rownik Biura Sprzedaży Süd-Ost widzi całkiem jasno. "Chciałbym pozyskać nowych klientów i reaktywować istniejących klientów."

Odczuwa przy tym silne wsparcie ze strony swojego zespołu. "Tu-taj wszystkie wydziały ściśle współpracują ze sobą; istnieje fanta-styczny klimat do pracy", podkreśla mąż i ojciec córki. To ma być jeden z powodów innowacyjnej siły przedsiębiorstwa i źródłem wysokiej jakości produktów. Kolejny to kultura kaizen w firmie Kübler. Lars Meyer był pod wrażeniem ciągłego dążenia do ulep-szeń. Korzenie takiego myślenia znajdują się w Japonii, a firma Kübler stosuje je zgodnie z własnymi zasadami. "To konsekwentne działanie zrobiło na mnie wrażenie od samego początku", mówi 40-letni ekspert od dystrybucji.

W poszukiwaniu ekspertów

Dzień Przemysłu w Schwenningen z dużym rezonansem

Dzień Przemysłu, maj 2012
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Neubau2
Referent do spraw personalnych Stephanie Riesle (w środku) i technolog produkcji Ralf Jetter (z prawej) udzielają wyjaśnień zwiedzającym.

12. edycja Dnia Przemysłu w Schwenningen raz jeszcze okazała się skuteczną giełdą kontaktów między przedsiębiorstwami i młodą kadrą akademicką. 50 firm, przeważnie regionalnych, zaprezentowało się jako atrakcyjni pracodawcy, a 2500 studentów uniwersytetu w Furtwangen ochoczo przyjęło tę ofertę. Uzyskali oni informacje dotyczące różnorodnej oferty przygotowanej dla nich na płaszczyźnie zawodowej.

Liczne możliwości przedstawiła również Grupa Kübler, odpowiednio duży był tłok na jej stoisku. "Przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów", podsumowała referent do spraw personalnych Stephanie Riesle. Wspólnie z technologami produkcji Jürgenem Palczynskim i Ralfem Jetterem udzielała ona wyjaśnień zwiedzającym, przy czym potrzebna była również znajomość języków obcych. "Zadziwiająco często rozmowy toczyły się w języku angielskim", poinformowała Stephanie Riesle. To potwierdzenie międzynarodowej atrakcyjności miasteczka uniwersyteckiego, które stało się jedną z najważniejszych kuźni inżynierów budowy maszyn, techniki medycznej i technologii bioprocesów w południowo-zachodniej części kraju.

To ponadregionalne znaczenie pozostanie utrzymane, ponieważ stale wysokie jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców. Rywalizacja o mądre głowy zaczęła się już dawno. "Z ofertą, jaką możemy przedstawić przyszłym ekspertom, jesteśmy do tego doskonale przygotowani", pewna jest Stephanie Riesle. Ocena, jaką podziela również nadburmistrz Villingen-Schwenningen, dr Rupert Kubon. Podczas swojej krótkiej wizyty na stoisku firmy Kübler wyraźnie pochwalił on ogromny rozwój przedsiębiorstwa w minionych latach.

Jasne potwierdzenie rodzinnej lokalizacji

Kübler uroczyście otwiera swój nowy budynek, inwestycję wartą dwa miliony euro

Nowy budynek, marzec 2012
Neubau1
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Neubau2

Firma Kübler stawia nadal na ekspansywny kurs. Zaledwie cztery lata po ostatniej dużej rozbudowie wkrótce zakończone zostaną prace przy nowym kompleksie budynków. Dzięki temu udostępnione zostanie dodatkowe 1700 metrów kwadratowych powierzchni na rozwój produktu, industrializację i produkcję.

Nie, to jeszcze nie jest rutyna w firmie Kübler, że pracownicy spotykają się na miłej schadzce, aby świętować. Jednak błyskawiczny rozwój działającego na całym świecie przedsiębiorstwa ciągle zapewnia tego rodzaju radosne okazie. Teraz, na krótko przed ukończeniem najnowszego projektu, dyrektorzy zarządzający Gebhard i Lothar Kübler ponownie zaprosili na wspólne śniadanie. "Oddanie do użytku nowych powierzchni jest jasnym przyznaniem się do naszej ojczyzny, tu w Villingen-Schwenningen", Lothar Kübler zaraz na początku swojej wypowiedzi podkreślił strategiczne znaczenie tej inwestycji w wysokości dwóch milionów euro. "Chcemy w tym miejscu nadal osiągać najwyższą konkurencyjność", dodał Gebhard Kübler, "pozwólcie nam wspólnie stać się tak silnymi, abyśmy mogli osiągnąć przerastające nas wyniki."

Warunki do tego zostały stworzone. Dostępnych jest teraz dodatkowo 1700 metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach. Miejsce, jakiego potrzebuje producent czujników położenia i ruchu, techniki licznikowej, procesowej i techniki transmisji. Na parterze rozbudowana została produkcja, powstały nowe wyspy produkcyjne, inne zostały przeniesione. Ponadto zmodernizowany został istniejący trakt, który tworzy teraz jedną całość z nową powierzchnią. "Zoptymalizowaliśmy wiele procesów technologicznych dokładnie według metod udoskonalania", oświadczył Frank Schad. Jako pełnomocnik do spraw tego stałego procesu udoskonalania był on odpowiedzialny za te zmiany wraz z kierownikiem zakładu Andreas'em Happle, Facility Manager'em Gotthard'em Dufner'em i odpowiednimi zespołami. Udało się na przykład ograniczyć drogi transportu i powierzchnie oraz zredukowano czasy przebiegu. Zadanie niełatwe, prace musiały być przecież wykonywane w czasie trwającej produkcji. "Jednak wysiłek się opłacił, staliśmy się jeszcze bardziej efektywni", cieszył się Frank Schad.

Obok produkcji na parterze powstaje właśnie nowa strefa dziennego pobytu z podręczną kuchnią, automatami z napojami, miejscami do siedzenia i schowkami dla pracowników zakładu. "Koledzy będą mogli spędzać swoje przerwy możliwie blisko stanowiska pracy", dodał Frank Schad.
Na pierwszym piętrze rotacja stanowisk była i jest duża. Wszystko pod znakiem "jeszcze ściślejszej współpracy poszczególnych działów i ulepszonego dzięki temu procesu powstawania produkcji", jak podkreślił Lothar Kübler. Wszystkie działy projektowe znajdują się teraz bezpośrednio obok siebie. Bezpośrednie drogi, które mają prowadzić do bezpośrednich przebiegów.
W tym nowym budynku uwzględnione zostały również ekologiczne punkty widzenia. Instalacja fotowoltaiczna będzie sama generowała część potrzebnej energii. Nowoczesna klimatyzacja zadba o przyjemne temperatury w budynku. "Budynek jest powłoką, którą my wszyscy musimy wypełnić życiem", brzmiał apel Lothar'a Kübler'a.
Na jak długo wystarczy ta powłoka, biorąc pod uwagę ambitne cele obrotowe? Odpowiedź jest jasna: Na następną uroczystość trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ podczas planowania przewidziano w obszarze produkcyjnym około 50 procent wolnej powierzchni, aby również w średnim okresie posiadać wystarczającą ilość miejsca.

Kübler jest super - Najlepsza ocena zdolności kredytowej

Najlepsza ocena, marzec 2012
Hoppenstedt
Pliki do pobrania
Osoba do kontaktów

Filippo Zerbo
Tel.: +49 7720 3903-80


Solidne gospodarowanie to jeden z filarów kultury przedsiębiorstwa w firmie Kübler. Teraz potwierdza to również agencja ratingowa Hoppenstedt Kreditinformationen GmbH. Renomowany dostawca systemów informacyjnych wyróżnił firmę Fritz Kübler GmbH najlepszą oceną zdolności kredytowej. W skali od 1 do 6 ocenie poddana została zdolność kredytowa 4,4 miliona niemieckich firm, przy czym 1 jest najlepszym wynikiem, jaki może osiągnąć przedsiębiorstwo.
I tę "1" dostał Kübler. "Aby uzyskać kategorię 1, firma Fritz Kübler GmbH dokumentuje ten wynik przede wszystkim poprzez wyśmienitą prezentację w dziedzinie finansów i swoje ukształtowane działania handlowe", brzmi uzasadnienie tej nadzwyczaj pozytywnej oceny. "To wyróżnienie jest potwierdzeniem naszej pracy, której bazą zawsze była i jest maksymalna powaga we wszystkich sprawach finansowych", cieszy się dyrektor zarządzający Gebhard Kübler. Jest ono dowodem pomyślnego rozwoju przedsiębiorstwa w ogóle, który pozwala zaliczyć firmę Kübler do wiodących producentów czujników położenia i ruchu oraz techniki licznikowej i procesowej.

Tak wiele targów, jak nigdy wcześniej - Targi SPS w Norymberdze zwieńczyły sukcesem pełen wydarzeń rok targowy w firmie Kübler.


SPS 2011
Przednia ściana stoiska firmy Kübler ze stanowiskami produktów na pierwszym planie.

SPS 2011
Manager produktu Arnold Hettich (z lewej) podczas rozmowy; z tyłu kierownik działu zbytu Dirk Clemens.

SPS 2011
Wyczerpany i zadowolony zespół firmy Kübler pozuje do zdjęcia grupowego na targach SPS.

Po targach to przed targami. Tym hasłem można by podsumować rok 2011 w firmie Kübler, gdyż nigdy jeszcze przedsiębiorstwo nie brało udziału w tak wielu wystawach, jak w tym roku. Bez wątpienia punktem kulminacyjnym były przy tym targi SPS/IPC/DRIVES w Norymberdze, które ponownie osiągnęły rekordowy wynik: 1429 wystawców i ponad 56000 zwiedzających.

Odprężony biznesmen, którego można było dostrzec już z daleka. Prezentował się zwiedzającym targi na białym ekranie o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Nic dziwnego, że ten obraz i należące do niego, łatwe do zapamiętania hasło "Kübler - Z pewnością dobre wyczucie" przyciągały wzrok zwiedzających. Również po podsumowaniu tych trzech dni w Norymberdze panowało dobre samopoczucie. "Przeżyliśmy bardzo udane targi, wyraźnie większa inwestycja opłaciła się", promieniał niezmiernie zadowolony dyrektor zarządzający Gebhard Kübler. Faktycznie udało się na 95 metrach kwadratowych stworzyć stoisko, które odpowiada wysokim standardom firmy Kübler. Reakcje zwiedzających potwierdziły, że udało nam się spełnić oczekiwania. Było wiele pochwał za wzornictwo i funkcjonalność.

Zwłaszcza dwie nowości zaraz wpadały w oko. Z jednej strony prezentacja produktów. Wysokość tych konstrukcji została wyraźnie zmniejszona, aby w ten sposób nadać stoisku bardziej otwartą optykę. Z drugiej strony przytulny pokój wypoczynkowy z dziesięcioma wygodnymi fotelami. Szczęśliwą miała się okazać decyzja o rezygnacji na ich rzecz z drugiego zamkniętego pokoju do rozmów.

Strzałem w dziesiątkę okazało się również skoncentrowanie targowej prezentacji na tematyce bezpieczeństwa. "Przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów, zwłaszcza na temat naszych nowych modułów bezpieczeństwa do kontroli napędów", uważał również menedżer branżowy Markus Brunner.
Przed trzydniowym show w Norymberdze firma Kübler wyznaczyła sobie bardzo wysokie cele. "SPS jako w ogóle najważniejsze dla nas targi muszą odzwierciedlać pozytywny rozwój całego przedsiębiorstwa", tak Gebhard Kübler określił kierunek marszu. Misja została zrealizowana, w porównaniu do poprzedniego roku ilość zwiedzających wzrosła dosłownie o 50 procent. "Fantastyczny wynik, zwłaszcza że również jakość rozmów była bardzo wysoka", cieszył się dyrektor zarządzający Lothar Kübler. "A dopiero teraz zaczyna się prawdziwa praca", zaraz ponownie skierował wzrok do przodu.

Targi SPS zamykają krąg targów w tym roku - przynajmniej w Niemczech. Rok, w którym dla firmy Kübler było więcej targów niż kiedykolwiek wcześniej. Obok dużych imprez, jak targi SPS lub targi w Hanowerze plan obejmował również szereg targów branżowych. Firma Kübler obecna była na targach Showtech (technika sceniczna) w Berlinie, METEC (przemysł stalowy) w Düsseldorfie i Interlift (technika wind i dźwigów) w Augsburgu, "aby zademonstrować nasze kompetencje w każdej gałęzi przemysłu", jak podkreślił Lothar Kübler. Widocznie się to udało, ponieważ oddźwięk był bez wyjątku pozytywny. Logiczna konsekwencja: Również w następnych edycjach tych targów przedsiębiorstwo wystąpi ponownie w charakterze wystawcy.

Tym samym wydaje się spłacać strategia, aby postawić więcej na kartę targów. I to na skalę międzynarodową, ponieważ również we Francji, we Włoszech, w Indiach i w Chinach stoiska firmy Kübler odwiedzane są przez gości targowych coraz liczniej.
Zdumiewające, gdyż już dziesięć lat temu, w czasach pierwszego boomu internetowego, wielu ekspertów przewidywało śmierć targów. W minionych latach swoją pozycję umocniły jednak przede wszystkim wystawy specjalistyczne. Firma Kübler będzie na nich obecna, również w przyszłości.

Kübler jest nowym głównym sponsorem stowarzyszenia koszykarskiego wiha Panthers Schwenningen


Panthers Schwenningen Panthers Kübler

Grupa Kübler rozwija się i zatrudnia dziś 370 pracowników na całym świecie, z tego prawie 250 w zakładzie w Villingen-Schwenningen. Właściwie zawsze mamy wolne stanowiska do obsadzenia i coraz trudniej jest pozyskać odpowiednich specjalistów. Ta sytuacja zaostrzy się jeszcze w przyszłości. Coraz ważniejsze jest też wsparcie rekrutacji personelu również poprzez intensywną pracę w zakresie public relations. To jedna z przyczyn naszego zaangażowania w roli głównego sponsora dla koszykarzy "Schwenninger Panthers".

Dlaczego właśnie Panthers? To dobrze prowadzony klub z młodymi, zaangażowanymi graczami, którzy z entuzjazmem uprawiają swój sport jako amatorzy, czy też profesjonaliści. Koszykówka to dzisiaj atrakcyjny sport z silnie rosnącym zainteresowaniem public relations. To pasuje do Grupy Kübler, ponieważ w ten sposób możemy zwiększyć poziom znajomości naszej firmy w regionie.

"Wchodzimy na nieznany nam teren", podkreśla dyrektor zarządzający Gebhard Kübler Wymienia przy tym kolejny przyczyny swojego zaangażowania. W firmie Kübler wprowadzane jest obecnie zarządzanie zdrowiem. Do tego również pasuje sponsorowanie sportu. Nasi pracownicy mają bliski kontakt z tematyką sportową, za szczególne osiągnięcia otrzymują karty wolnego wstępu i karty VIP. Partnerstwo to może być również prezentowane na targach, kiedy na przykład gracze włączani są w koncepcję stoiska i przejmują określone zadania reprezentacyjne. A podczas konferencji sprzedażowych może się w przyszłości zdarzyć, że po oficjalnej części programu wspólnie z naszymi gości udamy się na fachowy blok treningowy w hali Deutenberg.

Firma Kübler już w przeszłości wspierał kluby sportowe, jednak nie w tym wymiarze i nie w ścisłym powiązaniu. Koszykówka i Kübler powinny być wymieniane jednym tchem, w tym celu chcemy wykorzystać różne możliwości reklamowe, jakie udostępnia klub. Począwszy od koszulek, poprzez reklamę na bandach, aż po banery w hali Deutenberg, na których celowo informujemy o firmie Kübler. "Nasza tożsamość korporacyjna będzie czytelnie rozpoznawalna", mówi Lothar Kübler. Koncepcja obejmuje również dział młodzieżowy, w którym firma Kübler również zamierza być aktywna, na przykład podczas turniejów młodzieżowych lub zgrupowań treningowych.

Zdrowo i na luzie w roboczej codzienności


Dzień Zdrowia - Paprotta
Simone Paprotta z Bad Dürrheim kończy właśnie ośmiotygodniową praktykę wstępną przed rozpoczęciem studiów na wydziale zarządzania międzynarodowego. 19-latka brała udział w Dniu Zdrowia i pomagała w przygotowaniach organizacyjnych. Swoje wrażenia przedstawia w tym reportażu.

Dzień Zdrowia - Zumba
Zumba wprawia w dobry nastrój: Specjaliści z kasy chorych demonstrują, a pracownicy firmy Kübler naśladują i poruszają się w rytmach latynoskich.

Dzień Zdrowia - Przekąski Artur Hoffer i Konstantin Kienko nie mogą sobie odmówić smacznych przekąsek firmy Naturata.

Kübler GmbH organizuje dla swoich pracowników pierwszy Dzień zdrowia.

(Autorka: Simone Paprotta, patrz zdjęcie z prawej)
Minęły już cztery z ośmiu tygodni mojej wstępnej praktyki w firmie Kübler w Schwenningen. W tym dla mnie naprawdę krótkim czasie miałam możliwość zapoznania się z wieloma interesującymi przejawami wewnętrznego życia przedsiębiorstwa średniej wielkości. Mogłam też - czego w ogóle się nie spodziewałam - przeżyć już dwie uroczystości. Pierwszą z nich było wbicie pierwszego szpadla na budowie nowego budynku, a drugą urodziny połączone ze świętem lata.

Ponieważ pierwsze tygodnie mojej praktyki spędziłam w dziale marketingu, byłam blisko przygotowań do tego pierwszego w przedsiębiorstwie Dnia zdrowia, współorganizowanego przez szereg firm z branży ochrony zdrowia. Mogłam pomóc i ta praca sprawiła mi wiele przyjemności. Kiedy wreszcie nadszedł ten czas, wszyscy członkowie firmy byli w doskonałym nastroju. Każdy mógł wcześniej zgłosić się do dwóch punktów z bogatego programu Dnia Zdrowia.
Dla mnie była to najpierw analiza biegu, która bardzo mnie interesowała, jako entuzjastyczną sportsmenkę. Przez kilka minut musiałam biec na bieżni, a w tym czasie moje stopy były filmowane. Następnie poddano analizie mój sposób stawiania stopy i polecono obuwie odpowiednie dla moich stóp. Mój drugi termin to był pomiar nacisku stopy. Było to również bardzo pouczające, ponieważ można było zobaczyć, w jaki sposób ciężar ciała przenoszony jest na stopy podczas biegu.

Naturalnie były jeszcze inne stanowiska, na których można było uzyskać wiele informacji. Wielu pracowników mierzyło ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi i zawartość tłuszczu lub testowało sprawność swoich żył. O dobry nastrój dbała zumba. Ten pełen ruchu trening został stworzony z pomocą rytmów latynoskich. Nawet dyrektor zarządzający Gebhard Kübler nie odmówił sobie zumby i również żwawo tańczył z innymi. Kto chciał zrobić coś dla swojej muskulatury, ten brał do ręki drążek Flexibar. Szacunek, to co początkowo wyglądało na takie proste, okazało się w rzeczywistości naprawdę forsowne. Pocili się nawet całkiem silni chłopcy.

Oferowane prelekcje dostarczały natomiast dobrych rad na każdy dzień, na przykład, jak zapobiegać negatywnemu stresowi. A przy rozluźnieniu mięśni prezentowane były różne ćwiczenia do medytacyjnych dźwięków. Nawet dla twarzy, co z kolei prowadziło do najwspanialszych grymasów.
Można było również poddać się rozpieszczaniu. Szczególnie lubiane było mobilne stanowisko masaży, które zostało w pełni zarezerwowane już na samym początku. Kto nie znalazł już na nim wolnego terminu, spacerował wśród licznych stoisk informacyjnych, zdobywał informacje o wewnątrzfirmowych grupach biegaczy lub próbował smacznych lodów, świeżych soków owocowych i zdrowych przekąsek.

Późnym popołudniem otwarty wreszcie został bufet, który swoją różnorodnością zachwycił każdego. Dzień Zdrowia zakończył się konkursem i podsumowującym wystąpieniem dyrektora zarządzającego Gebharda Küblera. Raz jeszcze, podobnie jak przy otwarciu Dnia Zdrowia, podkreślił on wyraźnie: "Chcemy organizować Dzień Zdrowia w naszym przedsiębiorstwie, promować zdrowe zachowania indywidualne, jak również odpowiedzialną pod względem zdrowia pracę".
Po tych słowach Dzień Zdrowia zmienił się w święto lata i zakończył przyjemnym i pogodnym wieczorem.

Impulsy dla rozpoczęcia kariery


Studenci na rolkach
Siegfried Kauder (z lewej), poseł Bundestagu z ramienia CDU, w rozmowie ze Stephanie Riesle (w środku), referentem do spraw personalnych i Jürgenem Stegmannem (2. z prawej) z firmy Kübler. Studenci na rolkach Kierownik działu personalnego Jürgen Stegmann (z lewej) i student w czasie praktyki Florian Niedermann informują zainteresowanych gości.

Giełda pracy "Studenci na rolkach" świętuje swoją premierę w Geisingen.

Region zwycięzców Schwarzwald-Baar-Heuberg w kooperacji z Arena Geisingen po raz pierwszy zorganizował giełdę kariery "Studenci na rolkach".

Impreza odbyła się w szczególnym miejscu - w unikalnym w Niemczech obiekcie sportowym do jazdy na łyżworolkach w Gesingen. "Zainteresowało nas połączenie konkurencji sportowej i giełdy kariery, dlatego chcieliśmy być obecni podczas jej premiery jako wystawca", mówi Jürgen Stegmann, kierownik działu personalnego w firmie Kübler.

Wśród gości był również Siegfried Kauder, poseł Bundestagu z ramienia CDU, którym w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważni dla przyszłości regionu są młodzi i dobrze wykształceni ludzie. "Nie mamy żadnych bogactw naturalnych, tylko to, co jest w waszych głowach", podkreślił polityk.

Rozbudowa zakładu zapewnia miejsce na innowacje

Dobudowanie 1500 metrów kwadratowych jako jasne potwierdzenie siedziby gospodarczej w Niemczech.


Wbicie pierwszego szpadla Działanie
Symboliczne wbicie pierwszego szpadla jako kulminacyjny punkt uroczystego aktu: Od lewej do prawej: dr Christof Münzer z zrzeszenia gospodarczego przedsiębiorstw przemysłowych, dyrektorzy zarządzający Gebhard i Lothar Kübler, obok przedstawiciele firmy Vollak świadczącej usługi budowlane Rainer Kracht i Mirjam Arnu, senior-szefowa Erika Kübler, nadburmistrz dr Rupert Kubon i mecenas popierający rozwój gospodarki Georg Seeck. Wbicie pierwszego szpadla Przemówienie
Przemówienie dyrektorów zarządzających Gebharda i Lothara Kübler z senior-szefową Erika Kübler dotyczące rozbudowy zakładu.

„Dobra obecnie koniunktura, zakończone powodzeniem pozyskiwanie nowych klientów i rynków i liczne nowe innowacje, które Kübler chce wprowadzić na rynek“. Tymi argumentami Lothar Kübler uzasadniał decyzję o najnowszej rozbudowie zakładu.
Dopiero co w roku 2007 powierzchnia produkcyjna w zakładzie w Schwenningen została rozbudowana o 2500 metrów kwadratowych, jednak znów pilnie potrzebne jest miejsce na innowacje. Pracownicy firmy Kübler świętowali wbicie pierwszego szpadla razem z nadburmistrzem dr Rupertem Kubonem, przedstawicielami firmy Vollak świadczącej usługi budowlane Rainerem Krachtem i Mirjam Arnu i mecenasem popierającym rozwój gospodarki Georgiem Seeckiem. Z maślanymi preclami oraz bułkami z wędliną i serem wszyscy pracownicy stali razem na parkingu zakładowym w miejscu, gdzie już pod koniec roku ma stanąć nowy budynek z najnowocześniejszą techniką cieplną i solarną. „Dzięki rozbudowie o 1500 metrów kwadratowych podwajamy powierzchnię przeznaczoną na rozwój produktu i industrializację i tworzymy miejsce na kolejne wyspy produkcyjne“ dodał Lothar Kübler.
Grupa Kübler zatrudniająca obecnie 250 pracowników w Schwenningen i ponad 360 na całym świecie należy do wizytówek miasta, toteż nadburmistrz zapowiedział również, że ulica prowadząca na teren zakładu otrzyma nową nawierzchnię. To ulepszenie jest bardzo ważne, również ze względu na wymagających klientów międzynarodowych.
Ważne jest, abyśmy jako jeden z wiodących światowych producentów techniki licznikowej i sensorowej nadal stawiali na rozwój zorientowany na dochód. Rozbudowa tu, w Schwenningen stwarza podwaliny do tego i jest jasnym potwierdzeniem dla siedziby gospodarczej w Niemczech.
Po wspaniałych uroczystościach jubileuszu 50-lecia obchodzonego ostatniego lata i wyróżnieniu przez towarzystwo wspierania przedsiębiorczości Schwarzwald-Baar-Heuberg w listopadzie jako przedsiębiorstwo miesiąca był to dla nas, pracowników firmy Kübler znów odpowiedni moment do świętowania. Nie powstrzymał nas przed tym nawet silny wiatr. Wręcz przeciwnie: Po dusznych upałach minionych dni było to mile widziane ochłodzenie, które nie popsuło wspaniałych nastrojów.

 

Wbicie pierwszego szpadla Pracownicy Wbicie pierwszego szpadla Kwiaty Wbicie pierwszego szpadla Szpadel Okazja do świętowania, pracownicy firmy Kübler przy porządnym podwieczorku. Nie mogło zabraknąć również wręczenia kwiatów. Silke Leffler i Nadja Kübler, małżonki obu
dyrektorów zarządzających, otrzymały w czasie uroczystości bukiety kwiatów.
Radość z przekazania symbolicznego szpadla: Od lewej do prawej: Rainer Kracht, przedstawiciel firmy Vollak świadczącej usługi budowlane, obok dyrektorzy zarządzający Lothar i Gebhard Kübler, Mirjam Arnu, również przedstawicielka firmy Vollak świadczącej usługi budowlane i nadburmistrz dr Rupert Kubon.

Gratulujemy drużynie firmy Kübler udanego udziału w półmaratonie we Fryburgu w dniu 3 kwietnia 2011


Półmaraton
Półmaraton

W niedzielę 3. kwietnia, przy wczesnoletnich temperaturach padł strzał startowy do 8. Maratonu Fryburskiego. Udział w maratonie wzięła również drużyna firmy Kübler, która przystąpiła do pokonania trasy półmaratonu liczącej około 21 kilometrów.
80.000 mieszkańców Fryburga i gości wzdłuż 21-kilometrowej pętli dopingowało biegaczy do walki. Wszyscy spośród 13 uczestników dobiegli do mety i niemal bez wyjątku zdrowi i szczęśliwi powrócili do Schwenningen w niedzielę wieczorem. Na zdjęciu widoczni są uczestnicy, a w tabeli uzyskane przez nich czasy Jako gość specjalny naszych biegaczy na trasie dopingował Xuan Xiangbin, wiceprezes Kübler Chiny.

Miejsce Miejsce AK Nazwisko Czas
4206 559 Erwin Baumann 2:34:18
4274 581 Werner Birk 2:40:00
2815 391 Hans-Joachim Brinkmann 2:03:43
1571 321 Thomas Glatz 1:51:04
3936 748 Bernhard Graf 2:22:55
4164 552 Artur Hoffer 2:31:27
3560 235 Günter Kahrs 2:14:10
41721 555 Konstantin Kienko 2:31:47
666 9 Adrian Koprek 1:39:48
1657 330 Josef Koprek 1:52:07
3651 703 Lothar Kübler 2:15:47
1757 191 Stephan Link 1:53:02
1927 226 Frank Schad 1:55:00

Senior-szefowa Grupy Kübler uroczyście obchodzi 80. urodziny
Dobry duch i wiele więcej


Urodziny Eriki Kübler

Ta scena miała charakter symboliczny. Promieniująca Erika Kübler stała w dużej sali szkoleniowej i odbierała życzenia pracowników z okazji jej 80. urodzin. "Mam nadzieję, że jeszcze długo będę mogła sama jeździć samochodem", powiedziała do jednej z osób składających życzenia. "To dla mnie bardzo ważne."

Pozostać aktywnym i obecnym, ten wymóg senior-szefowa w firmie Kübler stawia sama sobie i każdego dnia daje przykład jego realizacji. Jubilatka nie odmówiła więc sobie zaproszenia wszystkich pracowników firmy Kübler na smaczny obiad. "Jestem sercem i myślami jestem związana z przedsiębiorstwem", wyjaśniła 250 gościom swój ścisły związek z firmą.

Jak mogłoby być inaczej, wszak Erika Kübler współtworzyła znaczący rozdział historii sukcesu firmy Kübler. "Może Pani być dumna z tego, co Pani, Pani mąż Fritz i Państwa obaj synowie Gebhard i Lothar osiągnęli w ciągu minionych 50 lat", stwierdził przecież Jürgen Stegmann w swojej mowie pochwalnej. Kierownik działu personalnego w krótkiej retrospekcji zapalał różne "światła błyskowe historii przedsiębiorstwa". Od początków w domu mieszkalnym, poprzez ciągły dalszy rozwój we własnym budynku firmy, aż do dzisiejszej Grupy Kübler, z siedmioma dalszymi oddziałami i około 60 przedstawicielstwami na całym globie.

Erika Kübler patrzy wstecz na pełne wydarzeń życie. "80 lat minęło tak szybko", wzdychała, nie wpadając jednak w melancholię. Uniemożliwiły to "piękne wspomnienia mojego kochanego męża i moich dobrych synów."
To pełne zadowolenia spojrzenie w przeszłość, jednak Erika Kübler nie ogranicza się do tego. Wręcz przeciwnie: Nadal regularnie pojawia się w firmie; nie tylko jako mile widziany rozmówca, nie, poczwórna babcia tradycyjnie dba o miłą atmosferę, w okresie adwentu dekorując na przykład biura bożonarodzeniowymi gwiazdkami i innymi drobiazgami. Erika Kübler to bez wątpienia dobry duch przedsiębiorstwa, a wobec jej osiągnięć życiowych jeszcze wiele więcej.

"Mając 80 lat niczego nie potrzebuję, w tym wieku ma się już wszystko." Tak brzmiała odpowiedź Eriki Kübler na pytanie, czego życzyłaby sobie na urodziny. "Jeżeli pracownicy chcieliby coś dać, powinni przygotować małą darowiznę", dodała. Jak postanowiono, tak zrobiono i w ten sposób zebrano 540 euro, które zostaną przekazane klinice opieki pooperacyjnej (Nachsorgeklinik) w Tannheim.

"Twoje 90. urodziny chcemy świętować znów tak, jak dziś", życzył sobie Gebhard Kübler, który wspólnie z bratem Lotharem uczcił zasługi matki. Nie tylko tego dnia odczuwalna była rodzinna bliskość.

A że podział ról między synami i matką nie zawsze działa, potwierdza sympatyczna anegdota, którą opowiedział kierownik działu personalnego Jürgen Stegmann. Może się wszak zdarzyć, że Lothar Kübler będzie musiał pozaplanowo pozostawić swoje interesy w spokoju, ponieważ mama chce zrobić "Knöpfle" (serowe kluski kładzione) dla wnuczków. A przy tej szwabskiej specjalności potrzebna jest pomoc syna przy odpowiedniej maszynie. Po prostu prawdziwe przedsiębiorstwo rodzinne.

Czy to już Boże Narodzenie?


Zwycięzca iPada
W środku dumny zwycięzca: Jan Hagemoser cieszy cię z iPada rozlosowanego przez firmę Kübler. Dyrektor zarządzający firmy Dunker Nikolaus Gräf (z lewej) i kierownik działu zbytu firmy Kübler Dirk Clemens gratulują.

Tym legendarnym już powiedzeniem Franz Beckenbauer reklamował kiedyś telefon komórkowy i podobnie jak ojciec niemieckiej piłki nożnej musiał się czuć również Jan Hagemoser. Inżynier zajmujący się nowymi konstrukcjami w firmie Dunkermotoren w szwarcwaldzkim miasteczku Bonndorf zajrzał na stoisko firmy Kübler na targach SPS w Norymberdze, aby uzyskać informacje o selsynach nadawczych.

Nasz inżynier sprzedaży Karl Klaritsch utrwalił rozmowę w raporcie targowym i już Jan Hagemoser został uczestnikiem losowania iPada. Na swoim stoisku targowym firma Kübler prezentowała jeden z tych pożądanych tabletów w szklanej gablocie i ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.
Dokładnie 355 osób wrzuciło swoją wizytówkę do skrzynki, każda z nadzieją, że zostanie szczęśliwym zwycięzcą. Spośród tych wizytówek i wielu raportów targowych wylosowany został zwycięzca. Podczas tego losowania osoby odpowiedzialne za nie w firmie Kübler postawiły na własny wyrób. Licznik Codix pełnił funkcję technicznego bębna losującego, który został nagle zatrzymany w trakcie odliczania. Wyświetlona została liczba 183, właśnie taka, jaka odnotowana została na raporcie z wizyty Jana Hagemosera.

"Jestem całkowicie zaskoczony, w ogóle na to nie liczyłem", cieszył się Jan Hagemoser, kiedy dowiedział się o swoim szczęściu. 33-latek promieniał z powodu tego przedświątecznego podarunku, który wręczył mu nasz kierownik działu zbytu Dirk Clemens. Nikolaus Gräf, dyrektor zarządzający firmy Dunkermotoren nie omieszkał również pogratulować zwycięzcy osobiście.
"iPad byłby idealnym prezentem gwiazdkowym", żartował Dirk Clemens zwracając się do Jana Hagemosera, świeżo upieczony właściciel nie dał się jednak namówić na tę niezupełnie poważną propozycję. "Nigdy, zatrzymam go dla siebie", brzmiała jego niedwuznaczna odpowiedź.

"Zasługa wszystkich pracowników"
Grupa Kübler wybrana przedsiębiorstwem miesiąca


Kübler Przedsiębiorstwo miesiąca
Radość ze szczególnego wyróżnienia. Gebhard i Lothar Kübler obok senior-szefowej Eriki Kübler z dokumentem "Przedsiębiorstwo miesiąca listopada". Gratulują Heinz-Rudi Link, dyrektor zarządzający regionalnego towarzystwa wspierania przedsiębiorczości Schwarzwald-Baar-Heuberg, nadburmistrz dr Rupert Kubon i mecenas rozwoju gospodarki Rudolf Topp (od prawej).

Grupa Kübler może cieszyć się z wyjątkowego wyróżnienia. Towarzystwo wspierania przedsiębiorczości Schwarzwald-Baar-Heuberg wybrała nas "przedsiębiorstwem miesiąca listopada". Niezależne jury składające się z mecenasów rozwoju gospodarki trzech powiatów Schwarzwald-Baar, Rottweil i Tuttlingen wybrało nas spośród wielkiej liczby firm. Wybór ten bazuje na trzech kryteriach: sukces gospodarczy, szczególne osiągnięcia i ciągłość historii. "Nie moglibyśmy znaleźć lepszego laureata, ponieważ Państwa dotyczą na równi wszystkie trzy punkty", podkreślił Heinz-Rudi Link, dyrektor zarządzający regionalnego towarzystwa wspierania przedsiębiorczości Schwarzwald-Baar-Heuberg, kiedy przekazywał dokument. Bez wątpienia w tej ocenie Link trafił w samo sedno. I tak rodzinne przedsiębiorstwo hucznie świętowało tego lata swoje 50. urodziny. Dobitne potwierdzenie dla długotrwałego gospodarowania, przy czym również w przyszłości stawiać będziemy na samodzielność. Sukcesem było również to, że rok 2010 zapisze się w historii firmy jako rok najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. Szczególne osiągnięcia odnotowaliśmy na polu nowych opracowań. I tak za selsyn nadawczy Sendix F36 otrzymaliśmy nagrodę MessTec & Sensor Masters Award i najwyżej cenioną w kręgach fachowców nagrodę Golden Mousetrap Award w USA. "Zwłaszcza te wysokiej rangi wyróżnienia przekonały nas przy podejmowaniu decyzji na rzecz tego przedsiębiorstwa", poinformował Heinz-Rudi Link.

Gebhard i Lothar Kübler, dyrektorzy zarządzający firmy Kübler z radością odebrali dokument. Nie mniej dumna była ze swej strony senior-szefowa Erika Kübler. Szefowie firmy z przyjemnością wysłuchali również pochwały wybranego właśnie ponownie nadburmistrza Villingen-Schwenningen, dr Ruperta Kubona, który pochwalił "nowatorską siłę przedsiębiorstwa jako zachętę dla całego miasta".
Tę pochwałę przekazali jednak bezpośrednio do pracowników. "Ta nagroda należy się przede wszystkim Państwu, pracowników firmy Kübler. To jest Państwa zasługa i było to możliwe tylko dzięki Państwa zaangażowaniu", docenił Gebhard Kübler osiągnięcie pracowników firmy Kübler. Ten szacunek dla kolektywnego osiągnięcia widoczny był również w fakcie, że cała załoga została zaproszona na wręczenie nagrody do dużej sali firmowej. Podczas "drugiego śniadania" z preclami, kanapkami i kawą cały zespół cieszył się z tego godnego uwagi wyróżnienia.

Towarzystwo wspierania przedsiębiorczości Schwarzwald-Baar-Heuberg

Partnerstwo systemowe z firmą SPAT Antriebstechnik


SPAT Tombola

Zaoferowanie zintegrowanych i dopasowanych rozwiązań systemowych dla Państwa zastosowania to część naszego strategicznego podejścia, które realizujemy w naszym dziale OPS. Oferujemy kompletne rozwiązania systemowe dla wszystkich rodzajów zadań wskazywania, sterowania i pozycjonowania.
Ściśle współpracując prowadzimy i opracowujemy Państwa rozwiązanie od prototypu aż do przygotowania do produkcji seryjnej. Sięgamy przy tym zarówno do naszych standardowych produktów, jak selsyny nadawcze, liczniki i urządzenia procesowe, jak i do dopracowanych komponentów systemowych naszych wykwalifikowanych partnerów sieciowych.

Ponieważ właśnie technika napędowa odgrywa przy tym ważną rolę, zawarliśmy strategiczne partnerstwo systemowe z firmą SPAT Spezialantriebstechnik GmbH.
Firma SPAT specjalizuje się w rozwiązaniach napędów do specyficznych zastosowań. Przedsiębiorstwo koncentruje się przy tym zwłaszcza na:

  • inteligentnych systemach napędowych z możliwością podłączenia do magistrali
  • kompaktowych napędach do specyficznych zastosowań
  • integracji oprogramowania sprzętowego w urządzeniach sterowniczych użytkownika

Oferta produktowa obejmuje kompaktowy napęd do uniwersalnych zastosowań, składający się z przekładni / siłownika / magistrali Feldbus / filtra sieciowego oraz urządzenia sterowniczego z wbudowanym koderem wieloobrotowym.

W ramach jubileuszu 50-lecia firma Kübler i jej dostawcy ofiarowali ponad 12.000 €.


Przekazanie darów Tombola

Przed kilkoma miesiącami zaprosiliśmy dostawców i partnerów handlowych do finansowego wsparcia naszej loterii fantowej na jubileusz 50-lecia. Dochód został przekazany na potrzeby naszych trzech projektów socjalnych. Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymywaliśmy pojedyncze darowizny wynoszące do 3000 € i cenne dary rzeczowe. Kwota darów została powiększona jeszcze o wpływy z loterii fantowej. Ponadto kierownictwo naszej firmy podwoiło jeszcze wpływy z loterii fantowej.

Przedstawicielom trzech organizacji mogliśmy przekazać ogółem ponad 12.000 €.

W imieniu odbiorców z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ich hojność. W ten sposób pomagają oni ludziom, którzy muszą zajmować się zupełnie innymi problemami niż my, związanymi z przeżyciem każdego dnia.

Ponad 650 gości z 32 narodowości zachwyconych historią sukcesu firmy Kübler


Kübler wspomina przeszłość i ogłasza ambitne plany na przyszłość

Gebhard i Lothar Kuebler

"Można skopiować produkty, ale nie sposób pracy pracowników firmy Kübler", tak dyrektorzy zarządzający i właściciele przedsiębiorstwa chwalili swoich pracowników w swoim przemówieniu z okazji jubileuszu 50-lecia firmy w miniony piątek. 50 lat innowacji - to hasło na rok jubileuszowy. 2 lipca firma Kübler zorganizowała oficjalne uroczystości jubileuszowe i zaprezentowała na wielu przykładach, jak przedsiębiorstwo realizuje innowacje.

Z okazji jubileuszu swojego 50-lecia Grupa Kübler stworzyła niemal miasteczko namiotowe wokół przedsiębiorstwa, aby do wczesnych godzin rannych zabawiać ponad 650 gości i 75 dzieci w udanym programie świątecznym. Goście odczuwali dumę pracowników firmy Kübler z tego, co zostało osiągnięte, silne poczucie wspólnoty i optymizm, że będzie można z sukcesem i nadal niezależnie iść w przyszłość jako przedsiębiorstwo rodzinne. Tylko dzięki temu można było zorganizować tak przekonującą imprezę, która została w najdrobniejszych szczegółach perfekcyjnie zaplanowana przez nasz zespół organizacyjny i wyróżniała się przede wszystkich szczególnym zaangażowaniem pracowników, mówią przedsiębiorcy.

Dzień świąteczny rozpoczął się już w piątek rano. Program przewidywał międzynarodową konferencję prasową, po której przewidziano prezentacje, a po południu zwiedzanie firmy dla klientów, pracowników, rodzin i gości.
W ponad 11 miejscach w przedsiębiorstwie zbudowano punkty informacyjne, w których eksperci firmy Kübler prezentowali zwiedzającym linie produkcyjne, strefy rozwoju i wszystkie inne działy. Maksymalny porządek i czystość, najnowocześniejsze maszyny i urządzenia i wysoki poziom świadomości dla jasnych struktur - najważniejsze zalety, które ogólnie rzucały się w oczy.

Namiot uroczystości Namiot dziecięcy

A wieczorem wielki program, rozpoczęty przez zespół fanfarzystów ze Schwenningen pod kierownictwem Filipo Zerbo, również pracującego w firmie Kübler, w dziale eksportu.
Obecni byli wszyscy, prawie 300 pracowników z całego świata, ich rodziny, jak również wierni klienci, dostawcy i goście honorowi przedsiębiorstwa. "Ponieważ wszystko zależy od współdziałania pracowników, dostawców, kierownictwa przedsiębiorstwa i klientów, wszędzie na świecie", podkreślali dyrektorzy zarządzający.
Przyjechali gratulanci z ponad 32 krajów, wśród nich ok. 100 pracowników z zakładów filialnych. Wszyscy oni dali się porwać artystom variete na scenie, kiedy w tropikalnych temperaturach tańczyli do dźwięków salsy. Bufet, który został otwarty o godzinie 12 w południe i był czynny do północy, rozpieszczał międzynarodowych gości typowymi krajowymi potrawami i napojami z 6 krajów, w których Kübler ma swoje własne firmy: z Niemiec, Francji, Włoch, Polski, Indii i Chin.
Własne przedszkole Kübler przez cały dzień dbało o dobry nastrój 75 najmłodszych gości. Pod ciągłym ostrzałem była ściana bramy, wszystkie trafienia sygnalizowała świecąca w kolorze pomarańczowym piłka mistrzostw świata w piłce nożnej, której wielu ojców zazdrościło później swoim dzieciom.
Loteria fantowa z ufundowanymi nagrodami o wartości 4000.- € również była częścią dużego projektu socjalnego, jak również datki od dostawców i kierownictwa firmy.

Erika Kuebler

Dzisiaj to rodzinne przedsiębiorstwo - Grupa Kübler - należy do uznanych na całym świecie, czołowych producentów w dziedzinie techniki sensorowej przemieszczenia i kąta, techniki licznikowej, procesowej oraz techniki transmisji. Jednak droga do tego nie zawsze była łatwa. Obaj dyrektorzy zarządzający Gebhard i Lothar Kübler wspominali czasy utworzenia w domu rodziców przy Hahnstraße w Schwenningen firmy Fritz Kübler Feingerätebau i pragnienie działania ich ojca przed 50 laty. "Technika, patenty, jakość - to wywoływało błysk w oczach naszego ojca.
Zrobić wszystko dla swoich klientów, to go uskrzydlało." To, że Fritz Kübler przywiązywał wagę do wieloletnich kontaktów handlowych, było widać szczególnie wyraźnie na wieczornym przyjęciu. W obecności senior-szefowej Eriki Kübler dyrektorzy zarządzający Gebhard i Lothar Kübler uhonorowali tych partnerów handlowych, którzy są nimi najdłużej. Dziś są oni związani z firmą Kübler już w 2. pokoleniu. Są to rodzina przedsiębiorców Massimino z Włoch oraz amerykańska rodzina przedsiębiorców Ellis. Tak samo, jak pierwsi niemieccy przedstawiciele handlowi firmy Kübler, Fuhrmeister i Seidel, otrzymali oni puchary i wyróżnienia.

"Dziś stoję przed Państwem jako jedyny naoczny świadek całych ostatnich 50 lat", powiedziała Erika Kübler, senior-szefowa i żona zmarłego w roku 2003 założyciela firmy. W swoim przemówieniu przedstawiła ona wywierający wrażenie szkic okresu grynderskiego i została uczczona owacją na stojąco.

dr Kubon

Nadburmistrz dr Rupert Kubon podkreślił w swoim przemówieniu, że firma jest wizytówką miasta i przypomniał znaczenie przedsiębiorstw średniej wielkości dla rozwoju całego regionu. Jest on dumny, że w Villingen Schwenningen ma takie przedsiębiorstwo. Ucieszyło to głównego dyrektora zarządzającego badeńskiego zrzeszenia gospodarczego WVIB, dr Christopha Münzera, który ponadto w swojej mowie skoncentrował się na rodzinie: "Rzadko się zdarza, aby przedsiębiorstwa rodzinne były tak skutecznie i harmonijnie kierowane przez dwóch braci."

W prezencie od załogi kierownik działu personalnego Jürgen Stegmann przekazał rodzinie przedsiębiorców mapę świata, na której przedstawieni są wszyscy pracownicy firmy Kübler. Uczniowie zawodu pracujący w firmie Kübler jako prezent dla kierownictwa firmy przedstawili film wideo, w entuzjastyczny i jednocześnie interesujący sposób prezentujący historię firmy Kübler. Kierownictwo firmy podziękowało za te bardzo osobiste prezenty.

"Czujemy, że jesteśmy wielką rodziną Kübler, która wyznaje te same wartości, bez względu na miejsce. I to jest dla nas bardzo ważne." powiedział w swoim powitaniu Xuan Xianbin, wiceprezes Kübler Chiny do spraw sprzedaży i marketingu.

Przemówienie GF

Przedsiębiorcy, którzy wspólnie wygłaszali swoje przemówienie, wspominali również zmianę pokoleniową 1997. Ojcowie i synowie - często również zajęci wieloma trudnościami, kiedy interesy przejmuje nowa generacja. U nas tak nie było, powiedzieli bracia. Nasz ojciec miał do nas zaufanie, mieliśmy swobodę i zawsze dobrą intuicję. Nasze parametry początkowe to było 110 pracowników, ponad 7 mln € obrotu, duży udział kapitału własnego.

Rozwój firmy Kübler od tego czasu do dzisiejszej wielkości robi wrażenie. Podstawą są liczni wieloletni, jak również nowi klienci. Toteż bracia Kübler byli dumni, że przyjechało tak wielu klientów i wyraźnie podziękowali za często wieloletnią współpracę.
Dyrektorzy zarządzający uhonorowali Rolfa Scholla jako przedstawiciela tych wszystkich wieloletnich pracowników, którzy obecnie są najdłużej związani z firmą. On sam przeżył wspólnie z firmą 40 z tych 50 lat.

Odpowiednio do hasła jubileuszu "50 lat innowacji" Gebhard i Lothar Kübler zaprezentowali w czasie uroczystości od razu dwie atrakcje: nowowyposażoną salę innowacji ze ścianą multimedialną i świeżo wydrukowaną książką poświęconą historii przedsiębiorstwa, zatytułowaną "50 lat innowacji". "Tu będziemy mogli w przyszłości dać naszym klientom na drogę i jedno, i drugie: Rzut oka na naszą przeszłość i widoki na - innowacyjną - przyszłość przedsiębiorstwa."

Obaj bracia z ufnością patrzą w przyszłość: "Z tą załogą pokonamy przyszłe wyzwania".

Grupa Kübler świętuje jubileusz: 50 lat innowacyjnych przetworników


Oferta produktowa Fritz Kübler Milisekundomierze Pracownicy

"Kto chce patrzeć w przyszłość, musi również spoglądać wstecz", przekonani są obaj bracia i wspólnicy zarządzający Grupą Kübler, Lothar i Gebhard Kübler. W 50. roku jubileuszowym jest ku temu wystarczająco wiele okazji. 50 lat temu młody inżynier Fritz Kübler założył firmę "Fritz Kübler Feingerätebau". Dzisiaj to rodzinne przedsiębiorstwo należy do uznanych na całym świecie, czołowych producentów w dziedzinie techniki sensorowej przemieszczenia i kąta, techniki licznikowej, procesowej oraz techniki transmisji. Klienci firmy to wiodące na świecie przedsiębiorstwa przemysłowe z branży techniki napędowej, mobilnej automatyzacji, energii wiatru, budowy maszyn, liczników energii, budowy wind oraz wiele średnich i małych firm we wszystkich możliwych branżach.

W domu swoich rodziców w Villingen-Schwenningen Fritz Kübler, wspierany przez swoją żonę i senior-szefową Erikę Kübler, otworzył pierwszy rozdział historii przedsiębiorstwa. Chciał oderwać się od rynku oferując jakość i precyzję. Dzięki tej strategii w ciągu kilku lat jednoosobowe przedsiębiorstwo rozwinęło się w firmę odnoszącą sukcesy na arenie międzynarodowej, której głównym rynkiem zbytu już we wczesnych latach 60. obok Niemiec były również Stany Zjednoczone: Tu wzajemne zrozumienie międzyludzkie było ważniejsze niż wspólny język, ponieważ założyciel firmy właściwie nie znał angielskiego.

Milisekundomierz tworzy bazę

Strzałem startowym historii firmy był produkt, który wyznaczył standardy: Pierwszy na świecie milisekundomierz ze stałym wskazaniem czasu. Opatentowany przyrząd gwarantował, że wskazówka analogowa nie opadała, jak w produktach konkurencji, ale zatrzymywała się. Umożliwiło to dokładne pomiary w zakresie milisekund i przyrząd znalazł zastosowanie przede wszystkim w laboratoriach, na przykład do rejestracji czasów przełączania przekaźnika. Krótko potem Fritz Kübler wystartował ze swoimi pierwszymi licznikami elektromechanicznymi. W latach 70. dołączyły do nich liczniki elektroniczne.

To działa

Od roku 1989 stałym elementem oferty firmy Kübler są selsyny nadawcze Rynek, który był już ugruntowany. Wyroby Kübler przekonywały jednak od początku swoją wysoką wytrzymałością, małą ilością elementów konstrukcyjnych i były pionierami na rynku przetworników z otworem na wał. Rozpoczęła się historia sukcesu. O ile na początku firma Kübler była dumna z tego, że produkowała 100 urządzeń w ciągu tygodnia, to dziś przedsiębiorstwo należy na całym świecie do "wielkiej piątki" tej branży. Dział techniki sensorowej przemieszczenia i kąta obejmuje obecnie również liniowe układy pomiarowe i inklinometry.

Kübler dziś: dane i fakty

Grupa Kübler posiada trzy działy. Dział techniki sensorowej przemieszczenia i kąta przynoszący ok. 60% udziału w obrotach, dział techniki licznikowej i procesowej z udziałem w obrotach wynoszącym ok. 34% i młody jeszcze dział techniki transmisji z 6% udziałem w obrotach. W roku 2010 Grupa Kübler oczekuje skonsolidowanego obrotu na poziomie 31,5 mln €. W samej spółce z o. o. w zakładzie w Villingen Schwenningen ma to być 28 mln €. Tym samym firma Kübler wychodzi z kryzysu wzmocniona i z nadwyżką wyrównuje regresję z roku 2009. "W naszych jubileuszowym roku 50-lecia osiągniemy nowy rekord obrotów", dumnie informują przedsiębiorcy.

Grupa firm zatrudnia obecnie około 300 pracowników, z tego ponad 200 w głównej siedzibie w Villingen-Schwenningen, pozostałych w sześciu oddziałach na całym świecie. Udział eksportu wynosi ponad 65%. Dla porównania: w roku 1997, a więc w momencie zmiany pokoleniowej, firma Kübler wygospodarowała ok. 7 mln €. Rozwój przedsiębiorstwa w ostatnich latach jest więc szczególnie wyraźny.

Udana zmiana pokoleniowa

Kierownictwo firmy

Synowie Fritza Küblera, Gebhard i Lothar, którzy od roku 1997 kierują przedsiębiorstwem w drugim pokoleniu, wspominają: "Ojciec i synowie: Często słyszy się o trudnościach i konfliktach, kiedy nowe pokolenie przejmuje interesy. U nas tak nie było. Nasz ojciec miał do nas zaufanie, mieliśmy swobodę i właściwie zawsze dobrą intuicję. Prawdziwych konfliktów nie było. Kiedy przekazał nam kierowanie firmą, było dla niego całkowicie jasne, że będziemy musieli nieco pozmieniać, aby przygotować firmę na przyszłość. Odważnej modernizacji wymagały na przykład procesy i struktury", mówi Gebhard Kübler. Założyciel firmy towarzyszył przedsiębiorstwu jako przewodniczące komitetu doradczego do swojej śmierci w roku 2003.

Wielu towarzyszy drogi przedsiębiorstwa stwierdza dziś, że przez dziesięciolecia wielokrotnie definiowało się ono na nowo. Mimo to najważniejsze, zasadnicze wartości pozostały niezmienione.

To, co ważne: Wartości rodziny Kübler

Budynek firmy

Od dnia założenia firma Fritz Kübler GmbH jest nierozerwalnie związana z rodziną Kübler - przedsiębiorstwo oparte jest na solidnym fundamencie rodzinnych wartości i kultury. "Wartość", przekonany jest Lothar Kübler, "są nieodzowne dla zdrowego przedsiębiorstwa." Potwierdzają to statystyki: Przedsiębiorstwa zorientowane na wartości są ponadto bardziej dochodowe.

Sam założyciel firmy, Fritz Kübler przez całe życie doradzał swoim synom i późniejszym następcom, że dla zdrowego i odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa rodzinnego ważne jest, aby pozostać niezależnym (kapitał własny wynosi ponad 70%), działać odpowiedzialnie i stale okazywać szacunek współpracownikom. Do zasadniczych wartości firmy Kübler należy przekonanie, że kapitał nowatorskiego przedsiębiorstwa stanowią umiejętności pracowników. Do tego dochodzą stałe zmiany, ulepszenia i szybka reakcja na zmiany rynku.

"Dzięki temu pozostajemy nowatorscy, a wyniki - jak dobry obrót i zysk - są tego rezultatem", przekonani są bracia. Z pomocą nowatorskich produktów Fritz Kübler nieprzerwanie posuwał się naprzód w realizacji swojego życiowego marzenia. "Tę strategię do dziś wypisujemy sobie na sztandarach", podkreślają obaj dyrektorzy zarządzający.

Serwis stanowi różnicę

Kübler wyróżnia się z całej masy firm, nadając nowe znaczeniu pojęciu Serwis i ściśle dopasowując go do potrzeb swoich grup docelowych. Motto Ziga Ziglara "Stop selling - start helping" jest ważne dla dyrektorów zarządzających. Ponadto wymagają oni mentalności "Hands-on": "Pracownik firmy Kübler nie pyta innych, co należy zrobić, lecz siebie samego - a następnie to robi", tak Gebhard Kübler opisuje różnicę widoczną już w podejściu do pracy. Z tego wynikają takie czynniki sukcesu, jak bliskość klienta, opłacalność, terminowość dostaw, integracja systemów i elastyczność dostaw, które przekonują klientów firmy Kübler na rynku. Kübler Design System definiuje serwis dla klientów w czterech systematycznych krokach. Po dokładnej analizie wymagań klienta następuje ustalenie optymalnej technologii, implementacja na podstawie sprawdzonej metodyki i maksimum ofert posprzedażnych. "Z naszego wieloletniego doświadczenia utworzyliśmy pakiet, który naprawdę pomaga naszym klientom i dostarcza dopasowanych rozwiązań", objaśnia dalej Kübler. 5 pełnych sukcesów dziesięcioleci historii firmy potwierdza, że zadowolenie klientów opłaca się i jest inwestycją na przyszłość.

Umowa pokoleniowa

Rodzina Kuebler

Zgodnie z tymi zasadami zorganizowane jest stałe udoskonalanie, do jakiego od lat dąży firma Kübler. 2 lata temu utworzono w tym celu biuro doskonalenia z menedżerem doskonalenia. Firma Kübler określa swoją drogę mianem Kübler - Kaizen - Kultur™ (kultury doskonalenia firmy Kübler). Pracownicy firmy uczą się stopniowo ogniskować swoją świadomość, swoje myślenie i działanie na stałym doskonaleniu. Kultura ta jest środkiem do zachowania zdrowego przedsiębiorstwa również dla przyszłych pokoleń. Nie jest to przy tym żaden projekt, lecz zadanie stałe: Pracownicy nieprzerwanie sami pracują nad tym, aby wykrywać marnotrawstwo i kłaść jemu kres oraz codziennie podnosić jakość. Tym samym w istotny sposób przyczyniają się oni do wzmocnienia siedziby w Niemczech.

Kübler w przyszłości

F36

Przyszłości nie da się przepowiedzieć. Kto by pomyślał, że koniec roku 2008 przyniesie kryzys gospodarczy o takich rozmiarach. Pewne jest jednak to, że świat będzie coraz bardziej dynamiczny. Przyszłość wymaga więc, aby nauczyć wszystkich pracowników naszej organizacji dostrzegania wyznań wszelkiego rodzaju. Każdy dzień wymaga dopasowanych, nowych i sprytnych rozwiązań. Na pierwszy rzut oka postępowanie to wydaje się drogie, w efekcie oszczędza jednak wiele czasu i pieniędzy. "Przede wszystkim stwarza prawdziwą przewagę nad konkurencją i sprzyja innowacyjności", przekonani są dyrektorzy zarządzający. "Udajemy się w pasjonującą drogę, na którą bardzo się cieszymy."

Za 10 lat

Budynek firmy nocą

W nadchodzących 10 latach firma Kübler planuje na arenie międzynarodowej utworzenie i rozbudowę kolejnych centrów kompetencyjnych, aby zapewnić optymalną obsługę regionalnych rynków w różnych krajach. Jednak "Niemcy pozostaną również w przyszłości bardzo ważne strategicznie. Potrzebuje silnej obecności na naszym rodzimym rynku, aby mieć solidny fundament dla zdrowej ekspansji międzynarodowej", podkreślają przedsiębiorcy. Firma Kübler chce rozwijać współpracę ze szkołami wyższymi, instytutami i partnerami, opracowywać nowe technologie i sprawdzać dalsze modele biznesowe i filary działalności.

Jeżeli wszystko to się uda, firma Kübler liczy na to, że do roku 2020 obrót na całym świecie potroi się w kierunku 90-100 mln €, przy jednoczesnym dwukrotnym zwiększeniu liczby pracowników.

Za 25 lat

"Co się stanie za 25 lat, tego jeszcze nie wiemy, ale myślimy, że do tego czasu wykonamy podobne kroki milowe, jak w ciągu ostatnich 25 lat", prognozuje Gebhard Kübler. "Mamy nadzieję, że wówczas odpowiedzialność przejmowało będzie już następne pokolenie, czyli nasze dzieci", uzupełnił jego brat Lothar.

Zaangażowanie społeczne jest ważne

Przedsiębiorcy chcą wykorzystywać swój sukces również do wspierania projektów socjalnych. Od kilku już lat przedsiębiorstwo wspiera trzy projekty, z tego 2 za granicą i jeden na miejscu. W ramach uroczystości dostawcy firmy Kübler wraz z kierownictwem firmy i pracownikami ofiarowali kwotę ponad 12.000 €.

"Jesteśmy za to bardzo wdzięczni naszym klientom i pracownikom", podkreślili Gebhard i Lothar Kübler. Obaj dyrektorzy zarządzający cieszą się z dotychczasowych osiągnięć i z ufnością patrzą w przyszłość: "Z tą załogą pokonamy przyszłe wyzwania".

Uroczyste otwarcie budynku


O sztuce dostarczenia swojemu klientowi prawdziwej korzyści. W czasie Dnia Klienta firma Kübler GmbH demonstruje, jak można dobrze żyć i rozwijać się dzięki innowacjom o prawdziwych korzyściach dla klienta.

Uroczyste_otwarcie_Zespół
Uroczyste_otwarcie_Grupa
Uroczyste_otwarcie_Kierownictwo_firmy
Uroczyste_otwarcie_Zwiedzanie_firmy
Uroczyste_otwarcie_Zwiedzanie_firmy2

Impulsy dla innowacji brzmi hasło najnowszego Dnia Klienta w firmie Kübler, który odbył się 10 i 11 października 2008 i na który przedsiębiorstwo przygotowało w siedzibie w Villingen-Schwenningen kolorową mieszankę programową z fachowych prelekcji, uroczystości, technologii i rozrywki. Temat innowacji jako myśl przewodnia łączy przebieg imprez zarezerwowanych przez 100 międzynarodowych gości. Nowość: Zakład z centrum rozwoju na powierzchni 2500 metrów kwadratowych, który zostanie otwarty w ramach Dni Klienta. Innowacyjne również: Produkcja zgodnie z zasadami Kaizen i One-Piece-Flow. Firma Kübler tworzy właśnie kulturę doskonalenia obejmującą całą firmę (Kübler Kaizen Kultur).

Dla działającego na całym świecie producenta techniki licznikowej i sensorowej innowacja oznacza przede wszystkim jedno: Musi rozpoczynać się i kończyć na kliencie. "Jako Kübler GmbH pracujemy nad tym, aby zajmować się innowacjami "w skórze naszych klientów"", tak dyrektor zarządzający Gebhard Kübler opisuje filozofię przedsiębiorstwa. "Zwłaszcza w odniesieniu do niezawodnych selsynów nadawczych pokazaliśmy, czego można oczekiwać od nas w najbliższym czasie."

Uroczyste otwarcie zakładu. Innowacje na 2500 metrach kwadratowych nowej powierzchni produkcyjnej.

Przepych i show nie znajdują się naturalnie w centrum uwagi przedsiębiorstwa technologicznego z południowo-zachodnich Niemiec. Jednak wydarzenie ekstraklasy, jakim jest uroczyste otwarcie bardzo nowoczesnego budynku produkcyjnego wraz z jego urządzeniami produkcyjnymi odpowiadającymi aktualnemu stanowi techniki, jest okazją do porządnej inauguracji w uroczystych ramach. W obecności 100 klientów, 205 pracowników, prasy fachowej, nadburmistrza Villingen-Schwenningen dr Ruperta Kubona oraz - obok wielu gości honorowych z przemysłu i instytucji badawczych - w obecności senior-szefowej i żony założyciela firmy, Eriki Kübler, dyrektorzy zarządzający Gebhard i Lothar Kübler przecięli błyszczącą czerwoną wstęgę inauguracyjną przed rampami przyjęcia towaru. Od pierwszych pomysłów i koncepcji budowlanych w biurach firmy Vollak z Karlsruhe świadczącej usługi budowlane minęło 18 miesięcy, po których od wiosny 2007 roku nastąpiła faza budowy trwająca ponad 10 miesięcy. Powstały dwie nowe kondygnacje zakładu, które zapewniają miejsce dla działu badawczo-rozwojowego, przyjęcia towarów, kilku bardzo nowoczesnych linii produkcyjnych oraz ekspedycji.

Stworzona została przestrzeń dla rozwoju i przyspieszenia przedsiębiorstwa. Chociaż w czasie robót budowlanych trzeba było pracować znosząc różne nieprzyjemności, jak pył i prowizoryczne rozwiązania, rezultat potwierdza słuszność inwestycji. "Robi wrażenie widok, jak fundamentalnie zmieniło się nasze przedsiębiorstwo w ostatnich 10 latach", tak Gebhard Kübler opisuje ogólny rozwój firmy. Sukces, który można jasno oszacować: "Urośliśmy z przedsiębiorstwa o obrotach 7 mln € do 30 mln €. Istotą naszej wizji jest i pozostanie istnienie na światowym rynku jako przedsiębiorstwo rodzinne."

Kübler-Kaizen-Kultur™. Innowacja do trzeciej potęgi dzięki nieprzerwanie praktykowanemu doskonaleniu.

Chociaż Kaizen ("doskonalenie małymi krokami") i innowacja ("duża, zakończona nowość") traktowane są często jako sprzeczność, jest dokładnie odwrotnie. To najistotniejsze przesłanie Dnia Klienta firmy Kübler. "Jeżeli innowacja wspierana jest przez doskonalenie, wówczas możliwe jest nie tylko niezawodne osiągnięcie innowacji, lecz również jej dalsze udoskonalanie". To ważne przekonanie, do jakiego doszło dziś przedsiębiorstwo po 5 latach ciągłego doskonalenia. Za pomocą "Kübler Kaizen Kultur" firma Kübler chce teraz przenieść dotychczasowe pojedyncze projekty ulepszeń na skuteczniejszą i szerszą bazę. Biuro doskonalenia ("Kaizen-Office") z jednym pracownikiem i jednym trenerem zewnętrznym podkreśla powagę przedsięwzięcia obejmującego zasięgiem całą firmę. W zespole z wieloma innymi kolegami powstaje w ten sposób baza dla długotrwałej kultury doskonalenia firmy Kübler (Kübler Kaizen Kultur™). "Doskonalenie nie jest przy tym projektem", wyjaśnia dyrektor zarządzający Gebhard Kübler, lecz zadaniem stałym. "Tylko tak możemy długoterminowo zabezpieczyć miejsca pracy w Niemczech."

Popołudniowe warsztaty poświęcone tematyce Kaizen z udziałem trenera Jürgena Brauna z ProComet, pełnomocnika do spraw doskonalenia Franka Schada oraz kierownictwa firmy wskazały drogę, jaką firma Kübler podążała przez ostatnie 5 lat i jaką chce kontynuować.
W procesy optymalizacji w przedsiębiorstwie włączeni zostali w międzyczasie również poddostawcy, mianowicie za pomocą elektronicznego systemu Kanban, przemyślanego systemu logistycznego, który zorientowany jest elastycznie wyłącznie na zapotrzebowanie. Mario Börner z firmy Börner Drehteile GmbH mówił o swoich doświadczeniach z firmą Kübler i elektronicznym systemem Kanban z perspektywy dostawcy.

W samej firmie Kübler naklejone czerwone błyskawice wskazują obszary, dla których w najbliższych tygodniach zaplanowane zostały udoskonalenia: Tu możliwe źródło błędu w urządzeniu, tam nieopisane miejsce na regale lub niezdefiniowane miejsca na narzędzia. "Przed nami z pewnością długa droga, ale zgodnie z Kaizen droga jest również celem" podsumowują Gebhard i Lothar Kübler, którzy są niezłomnie przekonani do "powrotu do znacznych inwestycji". W ten sposób warsztaty odzwierciedlają mieszaninę pomyślnych i problematycznych przykładów doskonalenie, uzupełnioną o ożywioną dyskusję uczestników - zawsze z głębi praktycznego punktu widzenia.

Przeprowadzka do naszego nowego budynku firmy zakończona


Wprowadzenie się do nowego budynku

Nowy budynek produkcyjny o powierzchni użytkowej 2500 m² na terenie naszego zakładu w Schwenningen został ukończony punktualnie na przełomie roku.

Dzięki niemu o ponad połowę zwiększyliśmy naszą dotychczasową powierzchnię. Przede wszystkim stworzona została przestrzeń na potrzeby produkcji i działu rozwoju.
Nowy budynek umożliwia elastyczne procesy produkcyjne dla nowatorskich pomysłów, technologii i niezawodnych wyrobów.

Premier Oettinger z wizytą w firmie Fritz Kübler GmbH


Premier Oettinger z wizytą w firmie Fritz Kübler GmbH

W dniu 18.01.2007 kierownictwo firmy i jej pracownicy mogli powitać ważnego gościa. Premier Badenii-Wirtembergii Oettinger zwiedził nowe pomieszczenia produkcyjne i rozwojowe (2500 m²) w firmie Kübler.

Rozbudowa zakładu została zaprojektowana wspólnie ze specjalistami z zakresu budownictwa z firmy Vollack z Karlsruhe i oddana do użytku dopiero przed kilkoma dniami, po wybudowaniu nowego budynku w ciągu 8 miesięcy.

Dyrektor zarządzający Lothar Kübler powitał premiera i oprowadził go po nowym budynku w towarzystwie nadburmistrza dr Kubona, kierownika produkcji Andreasa Happle'a i personelu towarzyszącego. Dzięki temu premier mógł wyrobić sobie zdanie o produktach i nowych przebiegach produkcji w firmie Kübler. Był on widocznie pod wrażeniem, że w firmie Kübler stworzonych zostało i zostanie tak wiele nowych, nowoczesnych miejsc pracy dla przyszłości i chwalił zaangażowanie dyrektorów zarządzających i pracowników w zakładzie w Villingen-Schwenningen. W sposób szczególny podkreślił nowoczesne i jasne pomieszczenia, które dają wzrokowe poczucie precyzji i niezawodności naszych produktów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się również różnorodne zastosowania selsynów nadawczych, liczników i innych produktów firmy Kübler.

Tematem późniejszej rozmowy była między innymi napięta sytuacja fachowców w regionie Villingen-Schwenningen, którą rząd krajowy chce rozbroić za pomocą licznych inicjatyw.

Kübler cieszył się bardzo z wizyty wysokiego urzędnika, była to również okazja do zaprezentowania możliwości przedsiębiorstwa dziś i w przyszłości.

Ekspansja firmy Kübler w Azji - Nowe filie w Indiach i w Chinach


Ekspansja firmy Kübler w Azji - Nowe filie w Indiach i w Chinach

Xiangbin Xuan, Gebhard i Lothar Kübler
oraz Li Wei podczas uroczystego otwarcia
Kübler Chiny w Pekinie

Prospekt: Kübler w Indiach
Broszura: Kübler w Indiach
(Dostępne tylko w języku angielskim)

Grupa Kübler wita swoich najmłodszych członków: Kuebler (Beijing) Automation Trading Co. Ltd. w Pekinie, w Chinach oraz Kuebler Automation India Pvt Ltd w Pune, Indie - w przypadku obu przedsiębiorstw formalności założycielskie zostały zakończone w listopadzie 2007 roku. Silna obecność na obu największych azjatyckich rynkach wschodzących ma dla firmy Kübler bardzo ważne znaczenie strategiczne i przyczynia się do zapewnienia przyszłości przedsiębiorstwa i do zabezpieczenia siedziby w Villingen-Schwenningen. Kulisy utworzenia obu firm są jednak różne:

W przypadku Kübler Chiny chodzi o przedsiębiorstwo czysto handlowe, nie przewiduje się działań produkcyjnych. Rynek chiński zyskał w ostatnich latach zwiększone ogólnoświatowe znaczenie dla automatyzacji przemysłowej, dlatego dla firmy Kübler ważne jest, aby być obecnym na tym rynku. To podejście podkreślają również cztery biura sprzedaży utworzone poza główną siedzibą w Pekinie dodatkowo w Szanghaju, Tianjin, Chengdu i Wuhan.

W przeciwieństwie do Kübler Chiny w oddziale Kübler Indie realizowany będzie również montaż selsynów nadawczych. Podstawowym celem jest zaopatrywanie nowych lokalnych i międzynarodowych projektów, których obsługa była dotychczas niemożliwa z najróżniejszych przyczyn, wśród nich między innymi z powodu sytuacji celnej w Indiach. Rynek indyjski obsługiwany będzie nadal głównie przez przedstawicielstwo Rajdeep ze wsparciem ze strony Kübler Indie. Serdecznie witamy w Grupie Kübler oba nowe przedsiębiorstwa i naszych nowych pracowników w Indiach i w Chinach.

Sukces potrzebuje miejsca - Budujemy dla Państwa


Kwatera główna firmy Kübler w Villingen-Schwenningen

Chcemy również w przyszłości być Państwa elastycznym i niezawodnym partnerem - do tego potrzebujemy miejsca. Obecnie na terenie naszej firmy w Schwenningen powstaje nowy budynek: Na 2500 m² powierzchni użytkowej - w ten sposób powiększyliśmy naszą dotychczasową powierzchnię o ponad połowę - nowe miejsce dla niezawodnych produktów, elastycznych procesów produkcyjnych oraz nowatorskich pomysłów i technologii znajdą przede wszystkim produkcja i dział rozwoju. Oczywiście budynek, który przejmiemy przypuszczalnie pod koniec 2007 roku, został zaprojektowany według najnowszych standardów projektowania przemysłowego, aby umożliwić spełnienie również przyszłych wymagań i stworzenie dalszych miejsc pracy w zakładzie w Schwenningen.

21.09.2007, uroczystość zakończenia budowy - wiecha

Wiecha

Po zakończeniu robót budowlanych w budynku w stanie surowym po raz pierwszy świętowaliśmy wieńcowe.
Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w komunikacie prasowym dotyczącym zakończenia budowy.

06.07.2007, fundament został wylany

Fundament Winda

Wylane zostały fundamenty dla obszarów windy, pomieszczeń socjalnych, linii elektroniki oraz wsporników kolumn nośnych. Na zdjęciu obok widoczny jest szalunek dla budynku windy, który połączy nowy budynek z istniejącym.

Winda

24.04.2007, wbicie pierwszego szpadla

Wbicie pierwszego szpadla
Wbicie pierwszego szpadla 2

Wbicie pierwszego szpadla w dniu 24 kwietnia 2007 roku było sygnałem rozpoczęcia realizacji częściowo dwupiętrowego budynku produkcyjnego oraz centrum rozwojowego o powierzchni użytkowej ok. 2500 m². Nowy budynek zostanie połączony z istniejącym budynkiem. Zapewni to ciągłą dostępność zasobów i umożliwi całościowe wykorzystanie z optymalnymi przebiegami roboczymi. Firma Kübler chce w ten sposób zdecydowanie obniżyć swoje koszty logistyczne i dzięki temu pozostać konkurencyjną w zakładzie w Villingen-Schwenningen. "W sumie przeprowadzka dotyczyć będzie prawie wszystkich działów w przedsiębiorstwie i wiele procesów i procedur poddanych zostanie kontroli pod kątem potencjałów oszczędności", informuje kierownictwo przedsiębiorstwa.

Nowy budynek może być wykorzystywany elastycznie i rozbudowany na całej długości. W czasie warsztatów z pracownikami opracowane zostały podwaliny tego projektu oraz nowa struktura przedsiębiorstwa. Przyłączenie do istniejących zasobów i optymalizacja całych procesów były ważną przesłanką w przypadku tego projektu. Udało się ją zrealizować z pomocą metodycznego sposobu postępowania, który wspierała firma Vollack z Karlsruhe. Firma Vollack odpowiedzialna jest za projekt wykonawczy, szczegółowy i realizację tego projektu.

Nowy budynek zabezpiecza siedzibę w Villingen-Schwenningen i stwarza przestrzenne podstawy dla dalszego rozwoju i nowych miejsc pracy.